Brzdové Big kity XYZ Racing ...

Brzdové Big kity XYZ Racing ...

Příspěvekod dany v čtv 19. lis 2009 2:08:57

Na základě hodně dobré spolupráce s Taiwanským výrobcem závodních dílů, došlo k dohodě a stali jsme se oficiálně dealerem pro českou a slovenskou republiku.

Normálně to samozřejmě není těžké, něco dovést z Taiwanu (a popřípadě z Číny), většinou pak je ale problém s kvalitou a nezkušenostech pouze "kopírovačů" z Číny (napadá mě třeba opěvované D2 racing nebo K-sport, které kopírují třeba desetipísty od Taroxe a jejich přímé zkušenosti se závodním prostředím jsou minimální...). Také já jsem byl původně dost skeptický a ke spolupráci s firmou XYZ racing mě dovedla až bezradnost s výrobou brzdičů v Čechách. Byly problémy hlavně s termíny a neochotou, dělat něco navíc, když jsme odebírali jen brzdiče a ostatní věci (kotouče, redukce a středy) si dělali sami. Někteří z Vás mou anabázi znají...

Problémy mě tedy dohnali k myšlence, obrátit se na tuto firmu. Znal jsem ji jako správný motoristický fanda z okruhových závodů WTCC, kde po dva roky sponzorovala team Alfa Romeo, čímž na druhou stranu získala obrovské zkušenosti ze závodního prostředí... Kontaktoval jsem ji tedy a již v prvopočátku mě zaujala jejich politika. Nicméně jsme se dohodli na spolupráci, já s pár lidmi z Čech, jsme jim nabídli výkresy inovace jejich brzdových třmenů, které oni aplikovali nejdříve pro nás a poté celkem logicky na celou jejich produkci . Nicméně spolupráce byla velice oboustranně kladně hodnocena (nebyl problém s dodávání i samotných brzdičů, abychom si mohli kity kompletovat sami), dokonce se podařilo během roku udělat ještě jednu modifikaci, pro větší brzdové destičky, neboť v první evoluci jsem ještě uvažoval o použití původních rozměrů brzdových destiček ze čtyřpístů. Tyto se ukázali jako dostačující, ale poměrně náchylné na zacházení, takže se brzdná plocha destičky zvětšila o 40% (a zdražila), což má příznivý vliv na výdrž... Rozdíl ve velikosti brzdových destiček si můžete prohlédnout tady: http://www.typer.cz/g_nabidka.php?page=2 obrázek úplně v pravo nahoře, nebo tady: http://www.typer.cz/g_nabidka.php?page=5 obrázek úplně v pravo dole...

Brzdové kity jsme schopni dodat na téměř jakékoli auto, pokud již kit existuje přímo u XYZ racing, není to problém vůbec, pokud neexistuje, není problém ho nechat vyrobit (teď jsem třeba vyráběl brzdový kit na Acuru RSX typeS). Jedinou výhodou u CTR7G a CTR8G je, že na tyto auta dodávám za stejnou cenu mnou modifikované (a otestované) brzdové kity (případně na požádání i origo XYZ). U ostatních aut (což je pochopitelné) je otestované nemám, přesto ale po zkušenostech co jsem získal, se toho nebojím. Na ostatní auta tedy dodám kompletní kit XYZ racing, kterých mají v nabídce dost…

XYZ brake kit.jpg
Na obrázku je ještě brzdič první evoluce, nyní již hlavně prostor pro destičku vypadá jinak...
XYZ brake kit.jpg (17.21 KiB) Zobrazeno 11129 krát

Aplikační katalog brzdových kitů je na webu http://www.xyz-racing.cz

Ceny brzdových kitů a destiček jsou zde: http://www.typer.cz/detail.php?id=2

Hmotnosti brzd a kotoučů jsou zde ... viewtopic.php?f=9&t=325
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity pro CTR, další Hondy i další značky...

Příspěvekod dany v ned 22. lis 2009 21:29:07

Doplnění na základě překvapivých dotazů:
- Všechno zboží je nové, nikoli použité !!!

Asi někoho udivuje ta cena :lol:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity pro CTR, další Hondy i další značky...

Příspěvekod dany v pát 04. pro 2009 23:57:44

Pokud nenajdete v katalogu přesně svůj typ auta a máte zájem, není problém mi napsat, kit buď přizpůsobím, nebo nechám vyrobit. Cena zústává stejná...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity pro CTR, další Hondy i další značky...

Příspěvekod dany v pát 12. úno 2010 16:38:09

Další zdražení sad bude od 1.3.2010, následující zdražení hned od 1.4.2010 a plné ceny od 1.5.2010...
Objednávky za levnější ceny budou uzavírány 28.2.2010, 30.3.2010, 30.4.2010...
Pokud tedy někdo váhá, ale nadruhou stranu o koupi vážně uvažuje, je nejvyšší čas mě kontaktovat a pokusíme se dohodnout. Jsem přístupný dohodám...

Aktuální ceny jsou na webu www.XYZ-racing.cz v sekci ceník...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity pro CTR, další Hondy i další značky...

Příspěvekod Bori v pát 05. lis 2010 11:32:38

Dany prosím tě, proč má Kaufi delší brzdnou dráhu ze 160 km/h než máš ty a Petr s Championship White. Ty a Kaufi máte brzdy XYZ, Petr má jiné. Je to typem brzdových destiček? Docílím toho, že s brzdama XYZ mě to bude brzdit stejně jako tobě a Petrovi?
Uživatelský avatar
Bori
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 15. črc 2009 23:03:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Brzdové Big kity pro CTR, další Hondy i další značky...

Příspěvekod dany v pát 05. lis 2010 20:08:04

Ano, záleží na použitých destičkách... Ale samo také na použitých pneumatikách a v neposlední řadě i na jejich zahřátí... Tady to ale byli opravdu destičky...

Pokud budeš mít stejný setup, bude Ti to brzdit stejně...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity pro CTR, další Hondy i další značky...

Příspěvekod dany v čtv 27. zář 2012 17:33:36

Máme zásadní novinku a to nové brzdiče. Provedení co znáte z dřívějška je následně vedeno jako SPORT (má trošku jiný design) a určeno hlavně do závodních aplikací. Novou specifikací jsou brzdiče STREET, které mají prachovky i na venkovní straně pístků, jsou tím pádem méně náchylné na nečistoty a lepší pro běžný provoz, ale zase díky malé vzdálenosti od destičky (a tudíž větší teplotě) jsou více náchylné na popraskání těch prachovek (stejně jako třeba bezdiče AP, Brembo a další s takto řešenými prachovkami...)

Takže co si vybrat :) , kity se SPORT brzdiči mají cenu srovnatelnou s dřívější, u SPORT brzdičů je cena příplatková...

Základní charakteristika brzdičů řady SPORT:
- určeny i do závodních aplikací
- kity s těmito brzdiči mají záruku od výrobce 12měsíců
- nebudou uznány reklamace spojené právě s dostáním se nečistot mezi tělo brzdiče a pístek

Základní charakteristika brzdičů řady STREET:
- nejsou určeny do závodních aplikací
- kity s těmito brzdiči mají záruku od výrobce 24měsíců
- nebudou uznány reklamace spojené s praskáním prachovek přehřátím brzdiče, což je právě při zatížení na okruhu častá věc, neboť dochází často k vyššímu zatížení brzdiče a tudíž i teplotám


Foto nových brzdičů a kitů ...

SPORT brzdič
XYZcalliper_SPORT1.jpg

XYZcalliper_SPORT2.jpg


STREET brzdič
XYZcalliper_STREET1.jpg

XYZcalliper_STREET2.jpg

XYZcalliper_STREET3.jpg

XYZcalliper_Street-Sport.jpg


Brzdový kit přední dvoudílné uložení
XYZfrontBBK330.jpg


Brzdový kit přední dvoudílné a plovoucí uložení
XYZfrontBBK330_Fix-FL.jpg


Brzdový kit zadní dvoudílné a plovoucí uložení
XYZrearBBK330.jpg



Aktualizované ceny ... viewtopic.php?p=4970#p4970
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity XYZ Racing ...

Příspěvekod dany v sob 11. říj 2014 16:01:13

Zásadní novinkou je kompletní změna brzdových třmenů...
Od této chvíle již budou brzdové kity dodávány pouze s novými MONOBLOKOVÝMI brzdiči. Bez diskusí to je obrovský krok kupředu a profi řešení...

A takto vypadají nové brzdiče:
čtyřpíst nový.jpg

šestipíst nový.jpg
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity XYZ Racing ...

Příspěvekod dany v sob 20. pro 2014 18:40:48

Nové monoblokové brzdiče naživo...

IMG_20141219_171105.jpg


IMG_20141219_171123.jpg


IMG_20141219_171114.jpg


IMG_20141219_171132.jpg
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Brzdové Big kity XYZ Racing ...

Příspěvekod jarka v ned 21. pro 2014 15:41:45

Vypadají designově tak čistě, že bych je snad čistil i já :) . Dane, v čem je hlavní výhoda té monoblockové konstrukce - pevnost, přesnost, vedení tepla? Design je jasný...
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron