poradte jake vybrat brzdy

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod Bully v pon 18. úno 2013 22:56:16

Kdybych mel pouzit vetsi prumer kotoucu, musel bych porad prehazovat brzdy- nejenom kvuli STK co tu je kazdy rok, ale i kvuli tem zimnim kolum. STK je tu jedna z nejprisnejsich v Evrope, pochybuju ze by si nevsimli adapteru pod trmeny.
Ze spatne brzdim- tomu se nebranim :D Nemyslim si o sobe ze jsem mistr sveta. O spravne brzdeni se jenom snazim (kratce a silne, po zatezi se s autem vzdycky vyjezdim a nikdy nestojim na brzdovem pedalu), nakolik mne to jde netusim. Ale komplet nove OEM brzdy tam mam cca rok a pul a prijde mne divne ze jsem upekl predni kotouce- ne desky, ktere jsou vsude meneny s kotouci a puvodni, jenom vzadu na vymenu. Ale byl jsem zatim jenom nekolikrat na Nordschleife.
Stoptech teda brat nebudu, ale v servise kde jsem dneska bral auto mne navrhli kotouce pro Groupe N, v seriovem rozmeru a hladke, termicky upravene. Mely by pry byt odolnejsi proti zkrouceni pri vyssich teplotach. Ma to nejaky vyznam? S jakymi deskami? A to nemluvim o tom ze je muzu mit ani ne za polovinu ceny za EBC TG.
Nebo je takovy rozdil cca metrak vahy v neprospech FN2 oproti EP3, ze budou EBC TG v seriovem rozmeru pro jedno stacit a pro druhe ne? A babo rad jestli vsude ty DS2500, nebo dopredu kvicici DS 1.11 :roll:
Uživatelský avatar
Bully
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 25. lis 2010 23:12:19
Bydliště: Luxembourg

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod rotker v úte 19. úno 2013 3:44:14

Ty DS1.11 nejsou zase takova tragedie, respektive skoro o nich nevim,jen pri dobrzdovani piskaji, ale neni to nikterak hrozny, spis se mi ten piskot i libi :-)

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
rotker
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte 02. bře 2010 14:45:40
Bydliště: Děčín

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v úte 19. úno 2013 9:01:43

Neřekl jsem, že špatně brzdíš, ani nic nemíním konkrétně na Tebe, jen to konstatuji jako fakt a důvod, proč se v tomto ohledu špatně radí :(

Celkově má FN2 při brzdění díky větším a širším kolům i větší trakci... Takže nejde jen o těch 150kg navíc, ale zatížení je větší...
Dále nevím, zda na NS jezdíš s ESP nebo bez něho, to je další věc, která ubírá významně na životnosti...

DS1.11 zase pokud bych chtěl být pedant a půjdu do detailů, tak nemají homologaci pro silniční provoz, poslední homologované jsou DS2500... Ale pokud před montáží pro jistotu smyješ to označení, nevěřím že by se někdo dělal s rozborem směsi...
To samé ty kotouče, pokud je upravíš, nejsou již homologované, neboť výrobce po takovémto zákroku již nenese záruku na kotouče...

Jenže já bych to prostě moc nepřeceňoval, chápu, že tam je TK přísná, chápu, že tam jsou samí odborníci, ale prostě mám na to jiný pohled, ačkoli se můžu mýlit, neboť jsem tam technickou nedělal...
Nevěřím zase, že u každého auta detailně zkoumají všechno celý den, aby si drobných rozdílů všimli...

Stačí na redukce dát značku homologace a já myslím, že by to prošlo...

Pokud pálíš kotouče, upravené sériové hladké Ti asi moc nepomůžou... Je třeba si uvědomit, že ten kotouč dělá kvalita materiálu a když jsou za polovinu, nebudou o tolik lepší...

Pokud chceš mít jistotu a klid, nezbude Ti nic, než nějaké sériové rozměrově (EBC Premium, TG, nebo ty co Ti nabízí) a destičky Ferodo DS2500...

No a když mi je ukážeš až to bude něco dělat zjistíme co se stalo a setup nějak upravíme ku Tvému jezdeckému stylu...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod jagy v úte 19. úno 2013 12:17:45

Dany, jaky mas nazor na CRYO upravu kotoucu/desek? Jak to napr. resis pro Nkove EP3/FN2? Diky
Uživatelský avatar
jagy
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte 25. srp 2009 17:09:11

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v úte 19. úno 2013 14:32:37

Já tomu nevěřím a nedělám to...
Měl jsem možnost vyzkoušet pouze dvě sady, ale žádný rozdíl jsem nepozoroval, takže jsem to dám neřešil...
Protože jsem žádný efekt nepozoroval, tak jsme od toho upustili...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod Bully v stř 20. úno 2013 0:37:38

Diky moc za vsechny reakce, radit dokaze fura lidi, ale seriozne s opravdovymi zkusenostmi jako tady se jich ozve uz min.
Jasne ze bych neresil homologaci pro desticky, toho si nevsimne nikdo. Stejne tak pokud kotouc vypada tak jako original. Pokud jinak a mam od nej papir tak je to taky v poradku.
Jde mi proste o zachovani serioveho prumeru brzdovych kotoucu a o vetsi odolnost proti vysokym teplotam nez u OEM brzd, vyssi brzdny ucinek muze nizsimu riziku prehrivani logicky jenom pomoct. Stejne tak dam prednost tomu ze odepisu radeji mnohem driv desky nez kotouce jako ted. Asi nikdy nebudu jezdit okruhy typu SK Ring nebo Brno, kde budou brzdy dostavat zahul mnohem vetsi.
Vychazi mne z toho dobre vysledek ze bude v ramci moznosti prijatelna volba EBC TG 300/260, desky radeji DS 1.11/2500 nez 2500/2500? Diky, pak uz budu obtezovat jenom s nejakou objednavkou :)
Uživatelský avatar
Bully
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 25. lis 2010 23:12:19
Bydliště: Luxembourg

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v stř 20. úno 2013 9:06:39

Ano, paradoxně větší "blbovzdornost" proti přehřátí bude mít kombinace DS1.11 / DS2500
Akorát na kotouče je kladen vyšší nárok, nicméně aby se ty DS1.11 pořádně zakouskly do těch kotoučů, potřebují vyšší teplotu, kterou zase normálně nedosáhneš. Tudíž desky nebudou brzdit plnou silou a kotouče nebudou tolik trpět...

Takže já bych dal DS1.11 / DS2500 s kotouči EBC TG, přípdně EBC BSD ( http://ebcbrakes.com/product/bsd-disc/ ) nicméně posledně když jsem je chtěl vyzkoušet na podzim, ještě nebyly skladem k dodání, ale můžu zjistit aktuální situaci, cena byla srovnatelná s TG...

Ale počítej s tím, že to bude pískat...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod padam v stř 20. úno 2013 9:10:39

dany píše:Ale počítej s tím, že to bude pískat...

DS 1.11 doporučuje 11 z 10 tramvajáků. :D
Uživatelský avatar
padam
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon 09. úno 2009 9:43:05

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod Bully v úte 19. lis 2013 0:09:50

Dneska mam dotaz k druhemu autu- Accord 7G Tourer 2,2i-CTDi. OEM brzdy mely sice nijaky, ale pro tenhle vuz porad +- dostacujici ucinek. Desky vydrzely cca 50 tkm, po dalsich cca 50 tkm jsem je menil znova uz i s kotouci. Nechal jsem si poradit, ale kombinace klasickych hladkych Brembo s TRW deskami mne ohoblovala predni kotouce (300mm) z 28 na 24,5mm (limit 28) po cca 25tkm!!!, desticky jsou bezpecne nad pulkou! Zadni kotouce jsou z 9 na 7,5mm (limit 8) a desky jsou uz skoro KO. Brzdny ucinek i davkovani bylo pritom oproti OEM o poznani lepsi, kotouce i desticky jsou sjete ciste, bez drazek, rzi apod. a rovnomerne.
Mohl bys mne, Dany, na tohle auto neco doporucit? A pak bych to u tebe pripadne objednal. Aby to nestalo moc, nepotrebuju vubec nic performance :D , ale predevsim mne jde o zivotnost tehle kombinace.

Edit- mozna jsem se sekl, ty predni kotouce maji na Hondach snad vzdycky 25mm a pak je hranicni hodnota 23mm, neni to tak? Pak bych snad mel menit jenom zadni brzdy :?
Uživatelský avatar
Bully
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 25. lis 2010 23:12:19
Bydliště: Luxembourg

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v úte 19. lis 2013 9:44:37

Bully píše:Dneska mam dotaz k druhemu autu- Accord 7G Tourer 2,2i-CTDi. OEM brzdy mely sice nijaky, ale pro tenhle vuz porad +- dostacujici ucinek. Desky vydrzely cca 50 tkm, po dalsich cca 50 tkm jsem je menil znova uz i s kotouci. Nechal jsem si poradit, ale kombinace klasickych hladkych Brembo s TRW deskami mne ohoblovala predni kotouce (300mm) z 28 na 24,5mm (limit 28) po cca 25tkm!!!, desticky jsou bezpecne nad pulkou! Zadni kotouce jsou z 9 na 7,5mm (limit 8) a desky jsou uz skoro KO. Brzdny ucinek i davkovani bylo pritom oproti OEM o poznani lepsi, kotouce i desticky jsou sjete ciste, bez drazek, rzi apod. a rovnomerne.
Mohl bys mne, Dany, na tohle auto neco doporucit? A pak bych to u tebe pripadne objednal. Aby to nestalo moc, nepotrebuju vubec nic performance :D , ale predevsim mne jde o zivotnost tehle kombinace.

Edit- mozna jsem se sekl, ty predni kotouce maji na Hondach snad vzdycky 25mm a pak je hranicni hodnota 23mm, neni to tak? Pak bych snad mel menit jenom zadni brzdy :?


na techto "civilnich" autech jezdim origo kotouce, desky taky origo nebo Ferodo Performance...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron