poradte jake vybrat brzdy

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v pát 18. lis 2011 16:00:20

Bully píše:
dany píše:
romanza píše:Pouzivam disky v lete 17" ET42 a v zime 16" ET45.

Na sériové brzdy z CTR8G by to mělo asi jít...


Mam na CTR 8G na zimu taky 16" s ET 45 a vejdou se, je to posledni minimalni rozmer kol pro seriove brzdy u FN2.


Tak to, že je potřeba disk minimálně 16" na 300mm kotouče mi přijde známé a jasné, mě šlo spíš o to ET, to totiž není jednoznačné, hodně záleží na tvaru a hloubce těch paprsků. Tím pádem se pod jeden typ disků brzdič schová a pod druhý ne (a drhne) ačkoli má stejné ET, tak jsem to myslel já...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod Mick v úte 15. kvě 2012 0:37:40

Zdravím, před nějakou dobou jsem se tu ptal na vrtnané kotouče Ferodo, tak sem vám chtěl sdělit jak to dopadlo.
Bohužel se ty kotouče nakonec použily, i když jsem je majiteli nedoporučoval. Byly ale oproti TurboGroove za směšnou cenu. Na auto se nasadili v kombinaci s destičkami EBC GreenStuff. Auto nebylo nikdy na trati ale i blbnutí na okreskách stačilo, aby se kotouče zkroutily. Takže šli ven a místo nich přišli obyčejné drážkované ATE. Teď to brzdí dobře, brzdy po zahřátí nevadnou a i po 1/2 roce jsou v pořádku.
Ještě vám všem chci poděkovat hlavně Danymu, že se tu dělíte o své zkušenosti s ostatními, je to tu moc zajímavé čtení.
Mick
 

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod Richie v ned 16. zář 2012 22:23:50

Vrtané kotouče od Feroda nejsou bohužel žádnej zázrak. Používají naprosto shodnou slitinu,jako standartní OEM kotouče Ferodo,jen jsou na rozdíl od nich navrtávaný,což brzdnýmu účinku taky zrovna dvakrát nepomůže.
:?
Richie
 

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod soki v čtv 20. zář 2012 12:04:49

Zdravim, predne brzdy mi nejako dozivaju(zadne vymenil predchadzajuci majitel pred predajom za seriove), tak som cital tuto temu ak som si to spravne vysvetlil tak by som to mohol rieist takto. Zadne si ponecham seriovky a predne by som pouzil Brzdové kotouče přední EBC TurboGroove CTR8G 262mm a doštičky EBC ALE NEVIEM SI VYBRAT a kvapalinu Závodní brzdová kapalina EBC 307+ (Přes 307°C). Vyuzitie mojho CTR je na presun do prace CCA 30km, sem tam nejaka nahanacka po okreskach a jazdenie po okreskach 400km mesacne a do buducna chcem ist na slovak ring a mozno ja iny okruh ale nie nejako extra. Fakt len skusit a ked budem vediet ze auto je na to pripravene po stranke bezpecnosti a jazdnych vlastnosti. V TP mam ale len 16 a 18 palcove disky takze na zimu volim 16 palcove a tam sa mi zmesti asi len seriova velkost kotucu 262mm. Po opotrebni zadnych brzd by som chcel aj tam pouzit Brzdové kotouče zadní EBC TurboGroove CTR8G. Dakujem za pomoc a za radu.
R- 16659
soki
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 31. pro 2011 0:03:08
Bydliště: Trenčín

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v čtv 27. zář 2012 15:59:00

Trošku se v tom ztrácím :(

CTR (jak 7G tak i 8G) má rozměry brzdových kotoučů takto:

Přední ... 300mm / 25mm
Zadní ... 260mm / 11mm (u 7G respektive 9mm u 8G)

Jaké tedy řešíš a co vlastně potřebuješ???
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod soki v čtv 27. zář 2012 16:09:14

Prepac, uz som sa v tom trosku uvedomil. Ja som asi na dvoch weboch nasiel rozmer 262 tak som si myslel ze je spravny ale nebolo tomu tak. Rieism predne brzdy na 8G, k tomu platnicky a kvapalinu. Nebol by problem mat predne EBC turbogroove a zadne seriove? (zadne su nove, ked sa opotrebuju by som vymenil aj tie). Co som tu tak cital tak EBC TG povazujete za dobru kupu.... Dik
R- 16659
soki
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 31. pro 2011 0:03:08
Bydliště: Trenčín

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v sob 29. zář 2012 11:09:31

Přední kotouče EBC TurboGroove není špatná volba, nasadit se dají desky EBC RedStuff pro ježdění jen normálně a svižněji okresky, nebo Ferodo DS2500 pro to samé ale ještě s lepším účinkem, ale tyto dvě směsi se nehodí na okruh, ani moc lehce, protože tam ty desky přepálíš a tím pádem odepíšeš...
Pokud to má jet na okruh,tak prostě jednoznačně Ferodo DS 1.11, bude to všude super, ale bude to pískat...

Kapalinu EBC BF307+
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod Bully v ned 17. úno 2013 23:02:01

Takze brzy pujdu prece jenom do upgradu brzd (FN2 ve vicemene seriovem stavu), neco pres rok stare OEM kotouce uz kopou prakticky pri kazdem zastaveni z vysoke rychlosti :(
Jde mi o normalni jezdeni s obcasnymi navstevami okruhu, kde jezdim rekneme maximalne 20 min. jizdy, pak vyjeti a prestavka. Vetsinou ale klasicke kolecko na Nurburgringu a pauza. Kvuli zimnim 16" kolum a dalsim vyssim vydajum bych rad zachoval puvodni rozmer kotoucu i trmeny.
Kotouce: co tu ctu tak by stacily EBC Turbogroove 300+260 mm? Udajne uz maji pro FN2 i E-homologaci, coz je pro me taky dulezita vec- s nicim co nema minimalne TUV tady neprojdu na zadne STK a s ABE (E homolog.) muzu jenom vymenit dil za dil a jezdit. Druha alternativa co vyjde levneji jsou drazkovane Stoptech Sportstop http://www.tegiwaimports.com/stoptech-sportstop-front-brake-discs-civic-fn2-07-11-3381/, stacily by- resp. mate na ne nekdo nejakou pozitivni referenci, nebo zvolit osvedcene EBC T-groove? Nizsi cena je fajn, ale jde mi predevsim o funkci.
Desky: nekde vidim ze pro moje ucely (kratsi stinty) staci Ferodo DS2500, tady zase o kousek vys ctu ze ne a ze bych mel mit urcite Ferodo DS 1.11 :?:
Pak je jeste otazka kapaliny- takze EBC BF307+ jak ctu hned nade mnou? A pancerove hadice, jsou nutne?
Dopredu diky za kazdou reakci!
Uživatelský avatar
Bully
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 25. lis 2010 23:12:19
Bydliště: Luxembourg

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod padam v pon 18. úno 2013 0:55:54

Bully: a co upgrade kotoučů na 328mm a adaptéry na původní brzdiče? Já jsem s touhle kombinací jezdil dost dlouho a nemohl jsem si na nic stěžovat. Před STK stačí přehodit původní 300mm kotouče a tradá. ;)
Uživatelský avatar
padam
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon 09. úno 2009 9:43:05

Re: poradte jake vybrat brzdy

Příspěvekod dany v pon 18. úno 2013 8:51:17

Bully to nechce řešit kvůli TK, takže pro něho připadá v úvahu pouze origo rozměry...
Nicméně si také myslím, že pouhé zvětšení těch kotoučů v kombinaci se sériovými brzdiči by žádnou pozornost nepřitahovalo a dokonce bych se skoro přikláněl k tomu, že by si toho ani nevšimli, pokud by tam nebyl zrovna někdo, kdo ta auta zná... foto ... http://www.typer.cz/g_nabidka.php?page=1

Problém je, že FN2 je těžké, takže na EP3 bych bez problémů volil EBC TG a DS2500 a nemusel to ani moc šetřit, jenže u FN2 je to složitější...
Pokud má člověk cit pro brzdy, dá se jezdit i tato kombinace na FN2, jenže pokud člověk cit nemá, tak kombinace vyšší hmotnosti, ABS, či dokonce ještě ESP je pro DS2500 vražedná a zle je totálně zničit i za 10minut na okruhu...

No a protože si všichni myslíme, že jezdit umíme nejlépe, nedá se v tomto prostě radit a nezbývá nic jiného než to zkusit...

Stoptech mi nesedí obecně, měli jsme na jednom CTR8G ChW dokonce kit 330/30 se šestipístama od Stoptechu a byla to bída, kotouče stále zkroucené, obrovské náklady na náhradní kotouče, jakmile se tam dal "čínský" kit o stejné velikosti, bylo po problému... Takže to není o značce, ale kvalitě kotoučů a ta mi přišla bídná... Jinde to chválí, tak nevím, co si o tom myslet...

Brzdová kapalina je více méně nutná (nebo minimálně vhodná) kvůli vyšší teplotě brzdičů, pancéřované hadice nejsou potřeba, pokud jsou sériové v dobrém stavu...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků