Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod babo v čtv 09. črc 2009 23:39:36

Tak som sa akurat vratil z Brna a mal som cerstvo zajete dosticky Ferodo DS 1.11, co je relativne nova zmes. Tazko ju uplne definovat, niekde som cital, ze to ma byt casom nastupca DS 3000 Endurance, ale myslim, ze to nie je uplne pravda. To ma prinutilo nieco tu napisat o tychto dostickach

1. DS2500 . Velmi dobra dosticka aj na bezne jazdenie. Nie je badat takmer ziadny rozdiel ci je studena, brzdi celkom dobre (prve zoslaptnuie je malinko ine, ale ziaden velky problem). Da sa pozouzit celkom dobre na zavody do vrchu, brzdi dobre aj prvu zakrutu. Krok pedalu je relativne dlhy, treba nan viacej slapat. Da sa pouzit aj na okruhu, ale opatrne, po 2-3 kolach sa dost predlzi chod pedalu, aj ked potom je to pomerne konzistentne. Na nejaky den ale kde chce clovek dat 3-4 jazdy to moc nie je, hlavne na tazkom CTR 8G nie. Seriove kotuce pomerne zeru, chce to nieco lepsie.

2. DS3000. Masaker :) To brzdi fakt slusne a v podstate nevidim dovod, preco vlastne nie je urcena pre beznu premavku. Osobone by som ju tam nechcel len preto, ze to fakt dost piska. Ale brzdi za studena len o malo horsie ako 2500 (teda ona brzdi asi lepsie, len oproti svojemu najlepsiemu vykonu je to dost rozdiel). Podla mna aj na vrch by sa mohli dat, clovek na starte si necha odstup v rade, rozbehne sa viac, zaslapne a ono by to slo myslim.
Krok pedalu je velmi kratky. Na okruhu sa snad ako sa zacnu fakt Na okruhu sa mi nepredlzila draha pedalu snad ani po 3 a 1/2 jazdy v moste na slickoch!!! Ked za uplne zahreju fakt na vysoku teplotu, tak im snad koeficnet trenia este stupa, alebo co.
Nevyhody ale su, ze hodne zeru kotuce, EBC TG mi trochu nadrzavkoali uz tesne po zabehnuti, ked som si bol zatrenovat na Babu (a po ceste spat na prazdnej okreske). V moste nadrazkovali dost, podla mna by to chcelo najlepsie nejake uplne zavodne kotuce (cize BIG KIT), potom by to bol ideal. EBC TG sa s nimi prali dobre, ale odhadujem, ze preziju tak 3 dosticky fakt maximalne,
Vydrz dosticiek - Za 3 a 1/2 jazdy v Moste ale zmizli prakticky uplne (tazke auto, slicky). Zjavne som ich neprehrial, pouzivanie bolo OK, ta ochranna farba bola na oranzovo ( v nemeckom manuale som sa docital, ze ta zeleneo-cierna znamena, ze sa slabo zahrievaju a moc nefunguju, oranzova ze je to OK a cervana ze boli prehriate a chce to lepsie kotuce -> chladenie brzd)

3. DS 1.11 . Velmi prijemne prekvapenie. Ja predsa len by som chcel oblozenie, co mozno trochu horsie brzdi, ale co vydrzi a halvne pri spravnom zaobchadzani budu setrne ku kotucom.
Za studena su urcite horsie ako 2500 aj ako 3000. Tam treba v benzej premavke aj 2-3 preslapnutia, aby sa zahriali. Ale ako sa zahrekju na beznejsiu teplotu, tak snad brzdia este lepsie ako 3000, fakt masaker. Potom je to ale konstatne a uz sa to nezlepsuje, 3000 su pri vysokych teplotach fakt neuveritelne.
Chod pedalu tiez velmi kratky, prakticky rovnaky ako u 3000. Trochu sa predzil chod az na uplnom konci druhej jazdy v Brne (dnes) a to sme skoro celu prvu isli s Kingom spolu. Cize brzdenie na okruhu velmi slusne, ono v Brne som nemal slicky, tak to nie je uplne 100% porovnanie s 3000, ale aj tak sa da uz vela posudit.
A co je najlepsie, ocividne (videl som aj na Kolyho aute este kym sa stala ta nemila vec, videl som to asi po 2 jazdach) su setrnejsie ku kotucom. Koly nemal drazky prakticky ziadne a mne podla mna tiez nepribudli, po 3000kach vyzerali kotuce uplne inak (videl som aj Tomikusove aj Kaufiho).
No a zivotnost dosticiek vyzera slubne. Definitivne to poviem az ked si dosticku vyberiem z brzdica a pozriem, ale na hrubku vyzeraju perfektne, skoro si 2 jazdy po sebe v Brne ani nevsimli. Uvidime ale ako bude vyzerat mateiral, ci neboli prehriate atd.


Zaverom by som povedal, ze na bezne jazdenie a okresky su 2500 fakt dobra volba. Na okruh je to nieco za nieco. Ked chce niekto brutalne brzdit prakticky cely cas, tak 3000ky su dobra volba a su asi o 20% lacnejsie. Najvacsiu nevyhodu 3000 povazujem nesetrnost ku kotucom. 1.11 vyzera ako skoro az zazracny kompromis. Uvidime este dalsie porovnania, trebars 29.8 do Pietan by som isiel rad (slicky atd., tam sa vydrz 1.11 plne preukaze).
Ak by som mal BIG KIT s vylozene zavodnymi kotucmi, tak tam by bolo rozhodovanie pre mna 1.11 vs. 3000 fakt tazke. So seriovymi brzdicmi a tuningovymi, ale nie uplne zavodnymi kotucmi by som sa ale prikolnil k 1.11.
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod babo v pát 10. črc 2009 0:02:51

Este by som len pridal postreh, ze som jazdil aj EBC BLue Stuff. Podla mna su to jedine EBC vhodne na okruh. To benzej premavky treba hlavne pri chladnejsom pocasi davat pozor na zahriatie, tiez tak 2-3 zmacknutia boli divne. Tiez aj na dialnici ked clovek dlho nebrzdi (plati aj o 1.11). Nie z eby to nebrzdilo, ale nebrzdi to tak, ako je uz clovek zvyknuty.
Brzdny ucinok je tak podobny s DS2500, po vyraznejsom zahriati vyssi. Na 1.11 a 3000 sa ale nechytaju. Krok pedalu kratsi ako 2500, ale oproti ostatnym stale dlhsi. Avsak po takych 5-6 kolach v Brne oba razy ked som tam bol sa predlzil pedal dost vyrazne. Potom uz bol konzistentny ale to predlzenie drahy mi uplne nevyhovovalo.
Kotuce zeu distcky tak primerane. Skora nechavaju po vysokej zatazi trochu bordelu a preto nie je zle mat drazkovane kotuce na odvod toho bordelu. Ja som mal jednu drazku skoro az uplne zacpanu, ono sa to ale samo zase dosaten prec casom.
Vydrz prijemna. Zatail u mna najlepsia, vydrzali asi 2x fakt dlhy vylet po okreskach, 2 x vylet do Brna (vzdy jednu jazdu) a 6 jazd v Piestanoch (potom skoncila jedna vonkajsia dosticka na plechu). Po tych 2 jazdach v Brne ale zmizli teda ale viac ako 1.11, to z nich bola tretina a prec a to raz v Brne prsalo ( a v Brne som nebol ani raz s nimi na slicku). Uvime ale 1.11 na poriadnom track day, ze co vydrzi viac :)
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod dany v pát 10. črc 2009 0:29:48

Samo částečně nesouhlasím...

DS2500 - použití rally, kopec a sériový provoz. Opravdu není na okruh.
Krok pedálu je srovnatelný se sériovým setupem.
Osobně u nich necítím žádný rozdíl brzdného účinku mezi studeným a teplým materiálem.
Téměř žádné pískání v sériovém provozu

DS3000 - použití rally, okruh a sériový provoz.
Krok pedálu je výrazně kratší, bohužel se při přehřátí destiček trochu propadne. Brždění je však konstantní.
DS3000 výrazně mění svůj brzdný účinek dle zahřátí. Za studena je účinek srovnatelný se sériovým setupem (proto se zdá, že to nebrzdí :)), za tepla je účinek vynikající, ale při vysoké teplotě hraničící s přehřátím (správná teplota) jsou famózní :twisted:. V tuto chvíli však výrazně opotřebovávají kotouče :(
Pískání se objevuje při dobržďování v běžném provozu, není však nijak extrémně obtěžující

DS1.11 - použití raly, okruh a sériový provoz, možná i kopec.
Krok pedálu je také výrazně kratší, ale delší než u DS3000, nepropadá však tolik při přehřátí destiček. Brždění je konstantní, velice přesně a jemněji se dávkuje.
Oproti DS3000 nemění tolik svůj brzdný účinek dle zahřátí. Za studena je účinek také srovnatelný se sériovým setupem, osobně bych řekl, že pro maximální účinek stačí nižší teplota. Opotřebení kotoučů je nižší, což si právě vysvětluji menší potřebou tlaku na brzdový pedál.
Pískání se objevuje bohužel daleko ve větším rozsahu, než u DS3000. To mě zatím trošku rozlaďuje a proto jsem se nechtěl k nim prozatím vyjadřovat.

Cítím to trošku jinak, uvidíme až s nimi někdo najede víc km jako já, jak se změní hodnocení :)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod babo v pát 10. črc 2009 10:30:45

dany píše:Samo částečně nesouhlasím...
Pískání se objevuje bohužel daleko ve větším rozsahu, než u DS3000. To mě zatím trošku rozlaďuje a proto jsem se nechtěl k nim prozatím vyjadřovat.


V podstate toho co nesuhlasis nie je az tak vela :) 2500 uplny suhlas a brzdia urcite lepsie ako seriove platne

3000ky - to prepadanie pedalu sa mi v Moste nepodarilo dosiahnut vobec. Ale nesiel som dve jazdy po sebe, ako vcera na 1.11 (ku koncu sa trochu prepadol, ale mozno aj brzdovka toho zacinala mat dost, nejale lokalne prehriatie alebo co). A myslim, ze uz za studena 3000 brzdia lepsie ajo ako 2500 aj ako seriove a to dost (z astudena zle brzdia tak sami proti sebe)

1.11 piskanie - to som zabudol. Piskaju brutalne. 3000ky piskaju hodne, ale ked som 1.11 len zajel, tak piskalo dost aj ked som sa len hybal na jednicku (vsak ono dosticky su trochu pritlacene ku kotucu prakticky stale aspon trochu). A pri jemnom dobrzdovani masaker, ludia na prechode az uskakovali ked som im zastavil (aj ked to uskocili aj u 3000). Ale po vcerajsom okruhu ked uz boli fakt zahriate tak piskanie uz dnes nie je az tak strasne. Nicmenej stale ich pocut aj ked sa hybes na jednotku, to sustanie s drazkami a navrtanymi dierkami je take pisklavejsie :)

Osobne na kvalitne tuning kotuce EBC TG mi pride ideal kombinacia prehadzovat 2500 normal jazdenie (inak pri dobrzdovani piskaju tiez, ale najmenej) a okruh 1.11. Mat BIG KIT asi jazdim 3000 stale a basta :)
A plne suhlasim s tou vlastnostou 3000 vs. 1.11, ze fakt pri brualnych teplotach 3000 brzdia este lepsie, stale sa zlepsuju, to je masaker proste, klobuk dolu. Ale 1.11 brzdia stale velmi slusne, konstatne, parada. Dufam, ze sa ich zivotnost preukaze ako pravdiva, to by mi fakt vyhovovalo.
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod Saty v pát 10. črc 2009 10:38:07

Používám DS2500 + momentálně sériové kotouče, brzdí to o dost lépe a není poznat rozdíl za studena a za tepla. Pro použití na kopci ideální.
tel.608641981
Saty
 
Příspěvky: 360
Registrován: úte 17. bře 2009 12:20:41
Bydliště: Veřovice

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod babo v pát 10. črc 2009 12:30:08

Saty píše:Používám DS2500 + momentálně sériové kotouče, brzdí to o dost lépe a není poznat rozdíl za studena a za tepla. Pro použití na kopci ideální.


2500 sa daju pouzivat aj so seriovymi kotucmi a halvne na kopci, kde sice dobre brzdy treba, ale nedostavaju taku zataz ako na okruhu.
3000 na kopci by sli a brzdil by si o dost lepsie (urco kratsia brzdna draha na slickoch), za kolko by ale aj na tych kratkych trasach zozrali seriove kotuce, to fakt neviem :)
Dokonca na kopec by boli asi dobre aj 3000+ ale tie sa nechystam skusit
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod tomas v pon 13. črc 2009 16:48:07

kto chce poriadne piskanie nech si zadovazi carbonne lorraine. na ten zvuk sa nechyta ani brzdiaca lokomotiva. : ).

Brzdia ale vyborne
tomas
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 03. čer 2009 14:55:49

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod dany v úte 14. črc 2009 19:05:21

Hlavně výborně brousí kotouče :lol:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod babo v úte 14. črc 2009 21:37:42

carbon lorraine fakt brzdia zrejme este lepsie ako feroda, ale pouzival by som ich tak na vrchu.
Na okruhu co som videl to fakt zere kotuce silnym sposobom. Pisal som si s jednym typkom z GBR a na jednom track day (asi 4x25 min. na slicku) mu nadrazkovali RC8R CTF kotuce tak, ze su pomaly na vyhodenie. Ze to tak vidi na vymenu jedny dosticky, jedny kotuce :) . To by sa stale dalo, pruser je, ze na EP3/FN2 sa fakt robia len tie 2dielne compozito disky a to je fakt dost drahe (600 EUR za 300/25 mm kotuc je teda dost).
Som zvedavy kolko to vydrzi tomas tebe, ked jazdis Brno, pripadne ak by si dal Piestany. Trebars len ten anglican nevedel brzdit (nieco ako ja :lol: )
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Ferodo DS2500 vs. DS3000 vs. DS1.11

Příspěvekod babo v úte 14. črc 2009 21:47:29

inak este k 1.11 vs. 3000. Dnes som sa viezol uplne nahodou na EP3 s Ferodo DS 3000 a to ze by 1.11 za studena brzdili horsie ako 3000 sa mi snad fakt len zda.

1.11 najvacsi problem je to piskanie. Po zabehnuti to bol fakt jakot (carbon lorraine su naozaj ale horsie :) ). Po okruhu sa to podla mna vazne zlepsilo, ale jemne dobrzdovanie znamena fakt silne piskanie (take popojizdeni na sidlisku je fakt utrpenie). A tiez ich fakt dost pocut aj ked sa clovek rozbieha, tak do 30km/h u mna. Zneprijemnuje to jazdenie s otvorenym oknom
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36


Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron