EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod Well v ned 24. kvě 2009 22:34:08

Destičky EBC jsem po nájezdu cca 10 tisíc km zlikvidoval a přemýšlel jsem o náhradě. Rád zkouším nové věci a tak jsem na předek své Mazdy instaloval Destičky Hawk dovezené ze států. Už před nákupem jsem věděl, že nejdu do bezproblémového zboží. Destičky Hawk (hlavně pro Mazdu MX-5 1999-2005) jsou proslavené svojí upískaností a hned po zajetí destiček se ukázalo, že pověst nelhala. Při popojíždění v koloně dokáží destičky vyluzovat neskutečně protivné zvuky, které nepřehluší ani nahlas puštěné rádio, ale to je tak jediné co se jim dá vytknout. Oproti žlutým EBC nepotřebují vůbec zahřát a brzdný výkon je výrazně, ale opravdu výrazně vyšší. O něco méně práší a lépe se dávkují. Pískání se při jízdě po okrskách téměř neprojevuje. Nákupu zatím nelituji, brzdný účinek je ohromující ( v porovnání s EBC Yellow Stuff. Nutno podotknout, že i EBC jsou lepší než série a to vcelku výrazně) . Určitě doporučuji k vyzkoušení.
Mazda MX-5 1,6
Well
 
Příspěvky: 164
Registrován: ned 14. pro 2008 19:30:07
Bydliště: Plzeň

Re: EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod dany v pon 25. kvě 2009 8:15:56

Zase musím oponovat...
Co funguje na Mazdě neznamená, že funguje na CTR. Na druhou stranu nevím, proč bych měl žluté EBC zahřívat? Ty zahřát nepotřebují. Pokud chci větší brzdný účinek, vezmu jednoznčně Feroda. Vyhnu se tím problémům s vývojem. Dokonce si můžu podle požadavku vybrat jednu ze čtyř směsí připadající v úvahu. Už víme jak fungují a co se dá od ních očekávat. Toť můj názor. Jinak na vyzkoušení mě napadá ještě tak
5 až 10 výrobců :)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod Well v pon 25. kvě 2009 9:27:17

První zabrzdění s Yellow stuff je takové tupé, pak už brzdí dobře.
Jo taky mě ještě pár výrobců napadá, ale teď mám zase na rok vystaráno ;) .
Mazda MX-5 1,6
Well
 
Příspěvky: 164
Registrován: ned 14. pro 2008 19:30:07
Bydliště: Plzeň

Re: EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod babo v pát 29. kvě 2009 20:28:06

zlte maju naozaj nanajvs jedno zabrzdenie take zvlastne (modre az 2-3 mozno aj 4). Osobne mi skusanie novych veci az tak dobry napad s brzdami nepride, ak su odskusane varianty :lol:
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod Richie v ned 16. zář 2012 22:21:44

Nevím,kam s tím,tak zkusím zde. Dostal jsem na vyzkoušení EBC Red Stuff. Brzdný účinek mě nijak neohromil,ale co mě zarazilo,že po několika minutách na okruhu a následném prochlazení začaly desky neuvěřitelně pískat. Nikde na netu jsem nenašel podobnou zkušenost,proto se ptám i zde -> je toto normální? :D

Ps: Vím,že Red Stuff nejsou na okruh dobrá volba,ale kde jinde si je nejlíp vyzkoušet? :?
Richie
 

Re: EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod dany v čtv 27. zář 2012 15:43:41

Právě proto, že nejsou určeny na okruh, není ani známo, co přehřátí s nima udělá... Ale ze zkušenosti bych řekl, že změní strukturu a začnou rychle mizet...

Já bych to býval spíš zkoušel na okresce, kam bych řekl jsou spíš určeny...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod Richie v pát 28. zář 2012 0:23:31

... potvrzuju tvojí doměnku. Desky byly zcela určitě přepálený (a to jsem je opravdu šetřil) a začínají se drolit. Na tom není nic zvláštního,je to normální jev u většiny desek. Co mě ale pobavilo je,že nemizí klasicky,ale materiál se trhá z prostředku desky,naproti tomu kraje desky drží :lol: :lol: :lol: ...
Richie
 

Re: EBC Yellow Stuff vs. Hawk HP plus

Příspěvekod zitnyp v pon 28. pro 2015 20:17:12

Tak vcelku logicky fakt je ten, ze kraj desky se lepe chladi, takze bych uplne nevyloucil, ze jsi prehral jen vnitrni kus desky.
Honda Civic 8G 1.8iVTEC 103kW MY2007 6MT Milano Red (daily)
Mazda RX8 170kW MY2004 6MT Lightning Yellow (trackday)
zitnyp
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát 13. zář 2013 11:34:13
Bydliště: Stěžery - Hradec Králové


Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron