Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod bajuz v úte 10. pro 2013 1:11:04

Ako píše Dany, prvá inštalácia podvozku XYZ s externými nádobkami na CTR 8G sa podarila....a musím povedať, že po skoro dvoch týždňoch jazdenia s týmto podvozkom po diaľniciach, rozbitých okreskách, po meste, je kombinácia s prídavnými nádobkami geniálna.
Ako sa to celé zomlelo?
Najazdil som s obyčajným podvozkom XYZ SuperSport skoro 85 tis.km až kým Dany neohlásil, že je na svete "prototyp" XYZ SuperSport s externými nádobkami. Ak si dobre spomínam, nezaváhal som ani minútu a hneď som ho objednával. Aj keď ma Dany mierne odhováral, že podvozok nie je vyskúšaný, či bude fungovať....cítil som, že toto bude to pravé orechové. A nemýlil som sa.
Preskočím technické problémy pri montáži podvozku, ktoré Dany vyriešil, podvozok bol tam, kde mal byť, maestro spravil základné nastavenie a išlo sa skúšať. Počasie nebolo práve najideálnejšie, chvíľu pršalo, potom len mrholilo a zase dážď, tma.... Dostal som inštrukcie kadiaľ sa mám previesť a zohriať motor kým Dany zhodí zo seba montérky a prezlečie sa do civilu.
V okolí servisu da dá zajazdiť celkom pekný okruh po niekde viac, niekde menej rozbitej okreske a myslím, že tam je aj menší skok. Ako som už spomínal, celé to bolo ešte okorenené tmou a dažďom. Samozrejme "prvé metre" boli opatrné s obavami, čo ten podvozok bude a nebude robiť. S pribúdajúcimi metrami sa však obavy rozplývali, všetko fungovalo. Dámy a páni, priznám sa, že som nečakal, že to bude až také "pravé orechové". Na mokrom rozbitom povrchu malo auto asi nekonečnú trakciu a stabilitu, nekonalo sa žiadne odskakovanie, žiadna zmena smeru na rozbitom povrchu. Naozaj sa dá zvládnuť aj rozbitá zákruta pod plným plynom. Týmto sa zo mňa stal doživotný kamarát s externými nádobkami.....podvozok bez nich už nechcem.
Vrátil som sa do servisu s tými najlepšími pocitmi, Dany bol už v civile. Sadol si za volant, ja na sedadlo spolujazdca .......zacvakli bezpečnostné pásy a až teraz sa začalo peklo. Vyrazili sme na plný plyn k vrátnici, kde ujo strážnik lapal po dychu od strachu, že mu potlačíme závoru na ulicu. Závora sa zdvihla, pohľad doľava, doprava, plný plyn ....to čo som vtedy večer zažil ako Danyho spolujazdec si budem pamätať ešte aj na smrteľnej posteli. Niekoľko okruhov po okolitých rozbitých okreskách v štýle WRC. Držal som sa všetkého čo bolo v dosahu a počúval Danyho nadšené nekonečné výkriky "to má neskutečnou trakci", " cítíš to, stále to má trakci" ....zrazu si spomenul na nejaký skok na ceste, nasledovala otočka o 180 stupňov cez ručku na úzkej okreske (krvný obeh sa mi na chvíľu zastavil), pár desiatok metrov späť, 90 stupňová ľavá a o chvíľku tam bol ten skok...a zase Danyho nadšené výkriky aké je to super, ako to vynikajúco funguje....a nevymýšlal si, sedel som vedľa neho a všetko som silno prežíval. Veľakrát som mal obavy, že na mokrej rozbitej asfaltke pôjdeme do šmyku a skončíme mimo cesty ale auto dokonale držalo stopu. Opakujem, bola to jazda v štýle WRC.....
Naozaj som nečakal, že tento podvozok s externými nádobkami dokáže veci, ktoré posúvajú CTR do úplne inej roviny. Na záver som dostal pár rád a inštrukcií k nastavovaniu podvozku a vydal som sa domov.
Po skoro dvoch týždňoch jazdenia na novom podvozku XYZ SuperSport Nitrogen sú moje dojmy a pocity len pozitívne, auto má neskutočnú stabilitu a trakciu. Z auta mám teraz pocit kompaktnosti, hutnosti, ako by to bola oceľová guľa bezpečne sa pohybujúca smerom, ktorý jej prikážem. Tam, kde som musel s pôvodným podvozkom opatrnejšie aby som "neprišiel o zuby" alebo aby som nevyskackal z cesty, tam si dnes užívam. Každá jazda je naozaj zážitok, či je to diaľnica alebo okreska alebo.....
Vďaka
bajuz
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 19. lis 2009 13:12:35

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod padam v úte 10. pro 2013 1:26:41

Skvěle napsáno, už se těším až bude na autě. Sice po dálnici moc nejezdím, ale co tankodrom D1?
Uživatelský avatar
padam
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon 09. úno 2009 9:43:05

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod dany v úte 10. pro 2013 10:04:20

Takže mám již i částečně odladěný podvozek na EVU X, tudíž trošku OFFtopic :lol:

Instalace na to EVO byla asi o něco málo horší než na 7G a výrazně jednodušší než na 8G, ale funguje to neskutečně. Konečně jsem se po delší době zase svezl závodním autem, alespoň co se týká podvozku a trakce... A jak psal Bajuz, projel jsem i s Evem svůj oblíbený testovací okruh po rozbitých okreskách a nestačil se divit. Navíc bylo horší počasí, nasmrkáno a klouzalo to, prostě tak, jak to mám rád :twisted: ... Fakt to auto funguje velmi obstojně a průměrná spotřeba 39.9 lt /100km na 35km okruhu po okreskách vypovídá své... že jsem dobytek a stydím se :oops:
Jak vtipně poznamenal majitel vozu, taky té spotřeby na okreskách v létě na suchu dosáhne :lol: takže nic vyjímečného...

IMG_20131209_193738.jpg


Dokonce se dá říct, že ačkoli je to čtyřkola, není nárůst trakce znát vůbec méně, jak by si člověk asi logicky myslel. Také bych čekal, že u dvoukoly to bude znát víc, navíc na tomto autě byl podvozek Tein Monoflex s EDFC, jako jsem měl na autě já a přesto to je neskutečná změna...

IMG_20131209_185603.jpg


IMG_20131209_190820.jpg


Takže myslím, že v příštím roce dojde na masovější prodej a snad i výrobce to začne dělat na více modelů...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod jarka v úte 10. pro 2013 17:49:48

Jsem si říkal, že ve mě bude hlodat červíček, ale vy jste mi tady nasadili do hlavy takovýho červa až to pěkný není. Holt až jednou přestane fungovat supersport, tak už jiná cesta není :) .
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod dany v úte 10. pro 2013 17:53:41

On je ale problem v tom, ze nez ty se rozhodnes, tak ten podvozek bude za 40tis :(
Zatim mi ceny nakup od nakupu stoupaji a kde to bede finalne nikdo nevi, zatim je cena nizsi z duvodu testovani... Pro pristi objednavku jiz pocitam s cenou cca 31tis bez dane :(
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod jarka v úte 10. pro 2013 18:33:49

Kdyby ten supersport měl nějaký mouchy, tak bych neváhal, ale měnit ho když funguje se mi nechce (a funguje mi fakt slušně). Až to koupí Loko, tak už jiná šance nebude :twisted: . Každopádně to z toho popisu vypadá úžasně.
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod bajuz v úte 10. pro 2013 19:45:30

Jarka neváhej, i ja sem si myslel jak mi ten XYZ SuperSport slušně funguje....když tam budeš mít XYZ SuperSport Nitrogen tak pak teprve zjistíš co geniálně funguje.
bajuz
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 19. lis 2009 13:12:35

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod matulo v ned 12. led 2014 13:40:12

Jurajove dojmy sa velmi dobre citaju :)

Chysta sa ho na CTR8G montovat este niekto iny, kto by mohol neskor napisat rovnaky/podobny/iny nazor?
matulo
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 24. lis 2011 21:37:20

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod dany v ned 02. úno 2014 23:01:31

Koupeny ho ma jeste Padam a budeme ho montovat nekdy koncem unora...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Nová řada podvozků s exteními nádobkami XYZ Racing

Příspěvekod matulo v sob 08. bře 2014 21:32:54

tak ako, podarilo sa? spokojnost? :)
matulo
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 24. lis 2011 21:37:20

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník