Geometria, suosost naprav

Geometria, suosost naprav

Příspěvekod babo v pát 16. dub 2010 11:59:35

Celkom uz zacinam rozumiet geometrii, dokonca aj chapem, ze naozaj s presnostou 1/2 stupna na odklonoch a zbiehaovst snad uplne presne neni problem so spagatom, sublerou a vodovahou :)
V podstate ked si to clovek chce urobit doma, tak ma rpoblem len so suosostou (neviem aky je preto anglicky nazov, ale ide o to, ze keby auto bolo presne do obdlznika, tak sa moze NAPRIKLAD stat, ze lave zadne kolo presne kopiruje lave predne, ale zadne prave je vyosene proti pravemu zadnemu). Toto sa dnes na autach neda urobit rucne, aj ked Miro mi trebars ukazoval, ze na Rapide bololi dole na prahu pod dverami dve dierky a podla toho sa os dala urcit.

Ako sa potom uparvuje suoosot, aby bola dobre (na laseroch to samozrejem vidia)? Ked si clovek spravi doma geometriu, tak sa da suosost nastavit dodatocne bez pokazenia ostatnych hodnot?
Nie ze by som to chcel robit ja, mne sa na lesenarskej trubke stejne neda nastavit nic okrem zbiehavosti na predku :) :)
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Geometria, suosost naprav

Příspěvekod James v pát 16. dub 2010 22:06:42

Ved na tom videu co som ti posielal jak to robil podla spagata po boku auta vies uhol jazdnej osi ( to je ta tvoja suosost ) vylucit.
James
 


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků