Řešení oddechu motoru

Řešení oddechu motoru

Příspěvekod jarka v ned 17. črc 2011 8:59:42

Na jdm-foru jsem narazil na tuto diskuzi, kde se řeší "oddech motoru" přes filtr. Nevíte prosím někdo (Dany) jak je to s možnýma negativama toho filtříku doopravdy? Opravdu to může někde motoru ublížit, jak se někteří zmíňují v tý diskuzi na jdm-foru?

Na autě mám BCM CDA sání, u kterého se s hadičkou na oddech motoru nepočítá a musí se to vyřešit malým filtrem. Co jsem koukal tak by se to nechalo vyřešit, nějakým malým nátrubkem do tělesa sání, ke kterýmu by se mohla připojit hadička na oddech motoru. Teď jen jestli to má smysl a nepřinese to nějaký jiný negativa...
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: Řešení oddechu motoru

Příspěvekod Well v ned 17. črc 2011 21:56:13

Ideální je ten bordel do sání nepouštět. Použít můžeš oddechový filtr nebo Oil Catch Tank http://speedpro.cz/nerezovy-catch-tank-benzin-p-3701.html. Jediné co se musí hlídat je stav klapky, některé motory počítají s olejem z oddechu a klapku tak domazávají. Sám jsem zvědavý na názor Dana. Na JDM mají rádi katastrofické scénáře, nebral bych je moc vážně ;) .
Důvod proč to v sérii vede do sání je ekologie.
Mazda MX-5 1,6
Well
 
Příspěvky: 164
Registrován: ned 14. pro 2008 19:30:07
Bydliště: Plzeň

Re: Řešení oddechu motoru

Příspěvekod jarka v pon 18. črc 2011 11:20:55

Ekologie - myslíš aby na zem neukapával olej? To by přeci mohli vyřešit i trochu jinak. Je jen otázka, jestli tam opravdu nemá nějakou důležitou funkci ten podtlak vyvolaný sáním.
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: Řešení oddechu motoru

Příspěvekod dany v pon 18. črc 2011 20:52:05

Nene, víceméně to je tak, jak napsal well...
Pokud máš ten odfuk hlavy do sání, jediné čeho docílíš je zaolejované sání...
U BMC sání to je přes filtřík a někteří jedinci už tak mají najeto takto 100tis a více...

Jinak jen pro ilustraci, když jsem hledal, kudy se mi ztrácí olej, měl jsem i podezření, jestli mi náhodou do sání nevytahuje podtlak z odvětrání hlavy olejové páry... Tak jsem přepad odvedl do prázdné malé pet lahve a teprve ten lehce odvětral a světe div se, po najetí asi 1500km a pár kol na okruhu, byla pet láhev stále úplně prázdná, dokonce i stěny uvnitř byli čisté, mastnota skoro žádná, takže ... ... ... ... ... ... ...

Viděl bych to asi stejně, jako že závodní destičky v normálním provozu vůbec, ale vůbec nebrzdí :lol:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Řešení oddechu motoru

Příspěvekod jarka v pon 18. črc 2011 22:27:11

Ok, tak to sem rád, že je to takto v cajku. Díky.
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec


Zpět na Motor, ECU

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron