Benzín...

Benzín...

Příspěvekod dany v pát 04. bře 2011 21:24:07

Přikládám jedno info o benzínu...

Zkoušeli jsme kvalitu benzínu dle výkonu na brzdě a hlavně jsme také testovali, jak stabilní kvalita je u jednotlivých čerpacích stanic...

Ukázalo se to, co jsme si mysleli, třeba naprostý propadák byl Shell V-Power, ten benzín má tolik aditiv aby byl šetrný k motoru, až skoro nehoří a navíc má oproti konkurenci i nižší oktanové číslo, takže jeho výkon ve srovnání s konkurencí je znatelně horší !!!

Dále je strašně důležité, aby byl stejný typ benzínu u různých benzínových stanic stejně kvalitní...

Ale nechci to tady moc rozebírat a rovnou přejdu k výsledkům...

Podle našich poznatků a testů, je nejkvalitnější benzín na našem trhu Verva 100 a OMV 100. Oba mají optimální poměr aditiv, vydrželi největší předstih, než začali motory klepat a hlavně kvalita na jednotlivých benzínkách je dle mě téměř totožná...

Berte to jako info a naložte s ním jak uznáte za vhodné...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Benzín...

Příspěvekod Saty v sob 05. bře 2011 10:50:23

Jezdím od loňska výhradně Verva100 a max, spokojenost, na V-power mi to pocitově i časově nějak nejede.
tel.608641981
Saty
 
Příspěvky: 360
Registrován: úte 17. bře 2009 12:20:41
Bydliště: Veřovice

Re: Benzín...

Příspěvekod dany v sob 05. bře 2011 11:57:20

Jinak jsme to testovali na upravené atmosféře (CTR7G,8G) i turbu (GT-R, EVO9) a vyhodnocení pobíhalo dle klepání a lambdy...

Opravdu největší zklamání byl ten V-Power, já ho nikdy nejezdil, ale takový propadák jsem nečekal, hlavně, když to je nejdražší benzín... Jinak ale tohle neplatí v Německu, tam Shell zaváží V-Power sám a dosahuje vysoké kvality...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno


Zpět na Motor, ECU

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník