Správný olej pro Civic Type-R

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod LK7R v pon 28. zář 2009 14:15:05

dany píše:Jen chci ještě podotknout, že HTHS 3.5 musí splňovat i olej střední kategorie A2/B2, což jsou skoro všechny oleje. Oleje pro vyšší zatížení kategorie A3/B3, kam určitě spadá jak Motul, tak Castrol a spousta dnes již dalších olejů, musí mít HTHS také minimálně 3.5 mPa.s, takže 3.61 mPa.s není rozhodně super špička...
Ano, presne tak. Podstatne je, ze patri do te kategorie, kterou jsem od oleje pozadoval.
dany píše:Jediné, co jsem našel je, že pro BMW "M"-modely vyžadovali HTHS minimálně 3.8 mPa.s a jeden z mála, kdo to splňoval, byl právě Castrol 10W60, proto byl také doporučen koncernem BMW do modelů "M-power". Na etiketě Castrolu je přímo uvedeno doporučeno do M3, M5, Z4M a další... Může to však být samo zase jen marketingový tah...

M-kove motory patri mezi to nej co na zemekouli najdes, takze verim tomu, ze uplnej srac by nedoporucovali - to je jasny. Marketing v tom bude taky. Ale nechapu, proc udaj o HTHS nechteji zverejnit - duvod mi neni jasny.
dany píše:Jinak dle mě, jestli jsem to správně pohopil, je horní index, volně přeloženo, maximální teplota, kterou olej vydrží, aniž by začal měnit své vlastnosti, ať již konzistence, vizkozity či síly filmu... Tudíž těch 40st. rozdílu znát někde musí a to může být právě důvod, proč se na okruhu zvedne spotřeba oleje 5W40, on se vlastně vysokou teplotou začne "spalovat"

To je k zamysleni, na prvni pohled to tak vypada...
Honda CTR 7g K20A, TODA, KPRO, INVIDIA, ITG, 200+ HP http://www.honda-club.cz/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=37
Honda S2000 AP2
Uživatelský avatar
LK7R
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. pro 2008 13:46:50

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod willy2.0 v pon 28. zář 2009 14:25:13

LK7R píše:
LK7R píše:Doporucuji pokud je vyrobcem udavan 5W-40 pouzit 10W-40 jako upgrade na okruhy a pokud je auto hodne vytuneny a pouzivany hlavne na okruhu tak 10W-60.
Babo> jj to je on, otazka je, jestli je to pravda :)

Díky diakritice je to špatně čitelný. Miller's oils doporučují to co jsem psal výše.
Jinak reklama mě samozřejmě ovlivňuje jako každého z nás. Faktem však je, že dám spíš na porovnání spec sheetů, než tvrzení přednášejícího na školení výrobce, který chce svůj olej prodat...


,,,Chce prodat?ty si snad myslíš,že sem úplně jitrnice,prober se :lol:
Je ti snad jasný,že sem dal na mnohaletý zkušenosti z opravárenství,kde je to vyzkoušeno vše nejlíp(ne to co je na etiketě zezadu)...a na to co mě odpověděli...Odpověděli na moje všetečný a mnohdy nepříjemný otázky,to nebyla debata o vychvalování něčeho....Tak pozor,tohle mě uráží,nemáš tucha o tomhle vůbec,tak nějak nepoučuj.
Jinak to,že to BMW doporučí do svých Mkových motorů,je velká prestiž pro Castrol a jakej větší důkaz asi ještě chceš,důkaz že sem si pravdu"respektive poslání týhle specifikace oleje(10W60) nevycucal z prstu...víc k tomu psát nebudu,Dany má jasno taky a věřím,že ostatní si z toho taky něco vemou a o to šlo.
Jinak olej se nejen odpařuje jakoby,ale taky spaluje(to vše ovšem ve velmi malých množstvích,za dobu jeho výměny)...některý motory(jako třeba v CTR)maj tendenci ho brát-spalovat víc..
willy2.0
 

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod dany v pon 28. zář 2009 14:34:58

Ne, že by se u Castrolu spotřeba na okruhu nezvedla, to jsem zapoměl podotknout, ale asi to nebude o tolik...

Jinak dnes už rozhodně nejde říct, že čím vyšší to číslo je, tím lepší olej. Čím vyšší číslo tím se dá říci, že je hustší a dělá silnější ochraný film, ale dneska jsou již kvalitní oleje, které dokáží i se slabším filmem zabezpečit dostatečnou ochranu (dříve nedosažitelné HTHS 3.5 mPa.s se dostalo dnes již do běžných olejů), proto mi prostě nesedí, že by ten olej dělali jen ze setrvačnosti. To samé zase u obyč motoru ten silnější film klade větší odpor, takže vlastně zvyšuje tření a snižuje výkon, to ale Castrol rozhodně nedělá. Je to alchymie a jsem z toho blázen :roll:

Takže já osobně vidím ta pro a proti trošku jinak než loko, asi to tak je správně...

Apropo, jaká je vlastně cena toho oleje Motul?
Já prodávám Castrol 10W60 za 350,- Kč / 1l a 1250,- Kč /4l (což je 312,- Kč za 1l) všechno včetně daně... Pokud někdo odečte daň, tak cena 262,- Kč za litr slušného oleje mi nepřijde tak moc...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod LK7R v pon 28. zář 2009 14:39:48

340s / litr vychazi ten Motul 5W-40 v nakupu...
Honda CTR 7g K20A, TODA, KPRO, INVIDIA, ITG, 200+ HP http://www.honda-club.cz/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=37
Honda S2000 AP2
Uživatelský avatar
LK7R
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. pro 2008 13:46:50

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod Saty v pon 28. zář 2009 14:41:47

Valvoline VR1 Racing 10W-60 kupuju za 1000,-/5l včetně DPH.
tel.608641981
Saty
 
Příspěvky: 360
Registrován: úte 17. bře 2009 12:20:41
Bydliště: Veřovice

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod dany v pon 28. zář 2009 14:41:58

willy2.0 píše:,,,Chce prodat?ty si snad myslíš,že sem úplně jitrnice,prober se :lol:
Je ti snad jasný,že sem dal na mnohaletý zkušenosti z opravárenství,kde je to vyzkoušeno vše nejlíp(ne to co je na etiketě zezadu)...a na to co mě odpověděli...Odpověděli na moje všetečný a mnohdy nepříjemný otázky,to nebyla debata o vychvalování něčeho....Tak pozor,tohle mě uráží,nemáš tucha o tomhle vůbec,tak nějak nepoučuj.

A jsme zase u toho, to že má loko jinej názor neznamená, že je mimo...
Tady jsem ochoten uznat tvé zkušenosti, ne proto, že se mnou souhlasíš, ale proto že jsi v tom dělal a názory mi nepřijdou mimo, to neznamená, že ale musíš takhle útočit. Ty k tomu pořád přistupuješ jako k boji a že existuje pouze jedna, tvoje pravda, protože si se v tom pohyboval... Zkus to trošku neosobně a v klídnu, bez napadání a radši to vysvětli ještě jednou a podlož zkušenostma nebo argumentama...
Byl bych rád, kdyby ses to naučil, to je přesně to, co mě na tobě štve a minule mě vyprovokovalo do otevřeného konfliktu s tebou...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod dany v pon 28. zář 2009 14:48:30

Saty píše:Valvoline VR1 Racing 10W-60 kupuju za 1000,-/5l včetně DPH.

Tu cenu dělá asi to, že to je starší specifikace, "pouze" API: SJ , což Motul a Castrol už mají SM (mezi tím byla ještě SL), ale myslím, že to není špatný olej. Trošku bych se ho bál na okruh u upraveného auta, ale asi je i to zbytečné...
Ona totiž každá změna specifikace stojí dost peněz, jak mi zástupce Castrolu onehdy osvětlil...
Olej Castrol RS10W60 racing byl totiž API: SL ;) , proto přišel TSW a TWS Edge, nové testy, vyšší specifikace, ale jak moc se ten olej od racingu změnil, nikdo přesně neví (až na výrobce), přestože tam rozdíl v syntetických přísadách je veliký... A ta změna specifikace přišla pravděpodobně kvůli dohodě s BMW, alespoň mi to tak přišlo...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod Saty v pon 28. zář 2009 14:54:39

Specifkace je SL.
Všechny 10W-60 maji minimalni HTHS 3,7.
tel.608641981
Saty
 
Příspěvky: 360
Registrován: úte 17. bře 2009 12:20:41
Bydliště: Veřovice

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod padam v pon 28. zář 2009 15:05:19

Kromě prvních 10.000km jezdím Mobil1 5W-50, po 100.000km (cca v listopadu) nechám někoho, kdo tomu rozumí, se mrknout na motor, jsem zvědavý.
Specifikace SM, HTHS mPa•s@150ºC = 4.3
Uživatelský avatar
padam
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon 09. úno 2009 9:43:05

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod willy2.0 v pon 28. zář 2009 15:26:48

dany píše:
willy2.0 píše:,,,Chce prodat?ty si snad myslíš,že sem úplně jitrnice,prober se :lol:
Je ti snad jasný,že sem dal na mnohaletý zkušenosti z opravárenství,kde je to vyzkoušeno vše nejlíp(ne to co je na etiketě zezadu)...a na to co mě odpověděli...Odpověděli na moje všetečný a mnohdy nepříjemný otázky,to nebyla debata o vychvalování něčeho....Tak pozor,tohle mě uráží,nemáš tucha o tomhle vůbec,tak nějak nepoučuj.

A jsme zase u toho, to že má loko jinej názor neznamená, že je mimo...
Tady jsem ochoten uznat tvé zkušenosti, ne proto, že se mnou souhlasíš, ale proto že jsi v tom dělal a názory mi nepřijdou mimo, to neznamená, že ale musíš takhle útočit. Ty k tomu pořád přistupuješ jako k boji a že existuje pouze jedna, tvoje pravda, protože si se v tom pohyboval... Zkus to trošku neosobně a v klídnu, bez napadání a radši to vysvětli ještě jednou a podlož zkušenostma nebo argumentama...
Byl bych rád, kdyby ses to naučil, to je přesně to, co mě na tobě štve a minule mě vyprovokovalo do otevřeného konfliktu s tebou...

Nemá rýpat,nebo dělat závěr s tím,že sem někde snad poslouchal někoho kdo chtěl prodat svoje zboží :roll:
Já nerýpal,já ne.Jen se snažil bejt polopatickej a on si to bere osobně.Osobně ho mám na háku,když na to přijde 8-) je to zas o tom,že když si není jistej a má to vyčtený z etikety měl by se naučit naslouchat někomu kdo ví víc...Taky se neseru do opravy Notebooku"to by to dopadlo :lol:
willy2.0
 

PředchozíDalší

Zpět na Motor, ECU

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků