Správný olej pro Civic Type-R

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod willy2.0 v pon 28. zář 2009 15:34:13

Ještě by mě zajímalo Dany(a protože to přesně nevím jak je to u CTR s tímhle,ptám se)...
Jakpak je to s olejem do převodovky u CTR???Já si nemyslím,že ten od Hondy musí bejt nutně to nej,minimálně je moc dobrej,to ano...ale vím,že třeba u Clií závodních-do rally(se lije převážně olej-Castrol s vyšší viskozitou a je to oka)....
Co si myslíš o tomhle?jistě to má Hasík vyzkoušený...Za další,ten magnet.na výpuštáku,taky super věc,doporučuju
Co se týče ceny toho Castrolu,máš ho Dany za super cenu,takhle vyjdou na netu nejlevnější a ještě musím platit poštu,takže příště ho beru od tebe,co mám dodavatele,ani ten ho neumí takhle levně až:)!to je good
willy2.0
 

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod dany v pon 28. zář 2009 16:01:39

Tak jsem na BMW "M-power"foru nasel, ze ten Castrol ma mit HTHS 4.3mPa•s, neni to uplne overena informace, ale psal to tam typek, co ma docela in prispevky. Zdroj tam uveden neni, takze jsem to nemohl overit. Jinak v odborne literature se uvadi HTHS rozmezi u spickovych oleju 3.5 az 4.3mPa•s, takze uplne mimo to neni...

Do prevodovky jedine hondackej, zkouselo se vice druhu oleju a nikdy to nedopadlo dobre. Spatne to radi a odchazej synchrony. Proc si vysvetlit nikdo neumi, tak uz o tom nelaboruju a pouzivam origo...

Ten olej Mobil1 je určitě taky dobrý kompromis, je řidčí, přitom viskozita 4.21mPa•s při 150st...
- Pokud jezdím úplně normálně, neupravené autom použil bych 5W40...
- Pro upravené auto a občasné výlety na okruh je specifikace 5W50 dostatečná a dobrý kompromis...
- Pro hodně upravené auto, kompresor nebo časté jízdy na okruhu je podle mě lepší už 10W60...

Každopádně si myslím, že specifikací 10W60 dneska už nic nezkazíš a máš rezervu... BMW "M-power" přece taky jezdí v zimě :lol: takže asi vědi co je důležité a víc asi uškodí to přetížení v létě než studený start v zimě, toť můj názor...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod dany v pon 28. zář 2009 16:42:34

Jinak jsem dohledal, že optimální minimální teploty jsou:
0W ... -35st. ... mezní čerpatelnost -50st.
5W ... -30st. ... mezní čerpatelnost -40st.
10W ... -25st. ... mezní čerpatelnost -30st.

Tady je to docela dobře taky ukázáno ... http://www.pneu-asistent.cz/oleje/specifikaceOLEJU.pdf

Mě osobně -25st. stačí, takže 10W60 mám v pohodě, lidi co bydlej na horách a teploty při startování se jim pohybují pod -25st. by měli asi používat olej 5W40... Jinak to není asi nutné, rozdíly nejsou tak velké, jak si mnozí myslí...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod willy2.0 v pon 28. zář 2009 18:11:14

JJ Dany to pěkně zakončil a u toho bych zůstal 8-)
Pro odlehčení,sme se vrátily s ženou mojí z procházky akorát a nečekal bych,že mám za barákem(přesně za rybníkem:)tohle...pomalu Area 51:-))
http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=9473
Jde se tam lesem,od sport.areálu Břve a pak kolem pole chvíly...
Sem furt dumal,co to za těma chatkama u Chýně je,je vidět jen zed a ostnatej drát a vono tohle,tyy brdo bych za chatičkama a vůbec v takové prdeli nečekal :shock:..A to tam zavítali delegace od Sovětů po Korejce:-))
Je to pěkně zašitý...a to přes Břve často jezdím..
Vůbec okolo Hostivic sou pěkný silnice:)...at,už směrem na Rudnou,Unhošt,nebo dál na Křivoklát pak,jen nalejt plnou a trénovat :oops:
willy2.0
 

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod babo v pon 28. zář 2009 19:10:00

ked tu padol ten prevodovkovy, ako casto ty menis prevodovkovy olej Dany? Aj ked ono sa na to asi nebude uplne dat odpvoedat, ked stejne robis kazdych 30-40 tisic repas prevodovky (a vtedy sa akosi novy olej naliat musi)
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod dany v pon 28. zář 2009 19:20:02

Doporučuji jednou za 2 roky to v převodovce vyměnit. Přeci jenom tyhle specifikace vážou vodu a tím se zhoršují vlastnosti oleje...
Ještě důležitější je to u CR-V v zadním diferenciálu a také v S2000...
Já osobně jednou za rok, i kdybych nemusel :)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod infi v pon 28. zář 2009 22:12:19

V prevodovce jednou za dve vymeny olejoveho ;) (1x rocne / ~ 7-10 tkm). Hodne lidi na to kasle a pak se divi ze jim zlobi tranny.
Jinak co presne lit do vysokootackovych motoru nerekne asi nikdo, teda spise se na tom nikdy nikdo poradne neshodne ;)
K20 ITR DC2
Uživatelský avatar
infi
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 06. zář 2009 14:12:15
Bydliště: Okr.Kladno

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod babo v pon 28. zář 2009 23:24:12

jj, o zadnom diferaku v CRV viem. Ale uz aj v zaruke to servisy menia kazdy rok. Lahko sa v nom naviaze voda a pomerne lahko sa mozu vylamat zuby, v nemecku sa to stalo vraj hodnrkrat, dost diferakov umrelo, ked sa na to kaslalo.

a k willymu. Je fajn, ze sa aspon trochu snazis. Ale nemozem si pomoct, diskusia len danyho s lokom by bola hodnotnejsia bez tvojich "chytrych " postrehov. Na jednej strane sa vysmievas, ze loko ma nieco z etikety... Nie ziadnej etikety, este raz opakujem technickeho listu, co je v celku rozdiel. Idealne je mat skusenosti. Ale ake ich mas ty? Daval si 10W60 do clia a malo zralo? No a, tam to konci? Problem olejov je, ze v akom motore sa budu presne spravat nema skoro nikto, nikto nezisti ci s danym olejom motor vydrzal 300 a s onym 250.
Dany si spravil vyskum v ramci moznosti a tym padom tu moze rozdavat rozumy daleko opodstatnenejsie. Merace tlaku, zmeral tlaky za studena... to je spravna cesta. A myslim, ze ak nieco najblizsie budem robit na aute, dal by som si asi meraky oleja tiez, pokial to nie je prilis tazka praca a tym padom cela "operacia" prilis draha. Ani s merami clovek nie je odbornik a mazacie hmoty z laboratoria, ale moze daleko skor rozpravat zasvetene o svojich skusenostiach s tym, ci onym olejom v aute
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod babo v pon 28. zář 2009 23:25:44

infi píše: Hodne lidi na to kasle a pak se divi ze jim zlobi tranny.


inak ked prides do lubovolenho servisu a povies, ze chces vymenit olej ja neviem po 90 tis. v prevodovke, tak na teba pozeraju ako keby si spadol z mesiaca :) ja myslim, ze min. raz za 2 roky pri nasom castom radeni znie rozumne
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Správný olej pro Civic Type-R

Příspěvekod dany v úte 29. zář 2009 7:08:52

Měření tlaků je u CTR8G, díky špatnému přístupu, zase problém :(
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Motor, ECU

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků