Hondata FlashPro pro 8G CTR a ladění obecněji...

Hondata FlashPro pro 8G CTR a ladění obecněji...

Příspěvekod LK7R v pon 11. kvě 2009 21:07:11

Tak to vypada, ze konecne bude obdoba KPRO pro 8g ... sice ne tak komplexni jako KPRO ale aspon neco.

vice info zde:

http://www.hondata.com/flashpro.html

:twisted:
Honda CTR 7g K20A, TODA, KPRO, INVIDIA, ITG, 200+ HP http://www.honda-club.cz/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=37
Honda S2000 AP2
Uživatelský avatar
LK7R
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. pro 2008 13:46:50

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod dany v pon 11. kvě 2009 22:27:58

Již jsem o tom mluvil na konci roku, ta jednotka není špatná, možná to bude na úrovni K-Pro (až se to za 3 roky vychytá, jako to trvalo u K-Pro), hlavně je zatím problém, že to neumí všechny jednotky z CTR8G, ale zatím jsem našel pouze paradoxně CTR8G Race a některé FN2 Champions White :). Asi bude zatím problém i s úplně novými CTR, ale úplně největší problém a taky důvod, proč uvedení na trh stále oddalují je, že reflash té jednotky trvá 90s až 120s (u K-Pro 1s až 15s) a je poměrně nezanedbatelné procento umřelých jednotek, takže se nedoporučuje dělat reflash, jako jsme zvyklí, 5x za minutu :lol:
No jsem zvědav, jakmile vyjde, budu tu jednotku mít na vyzkoušení tady, pak se ukáže...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod babo v pon 11. kvě 2009 23:09:24

neverim, ja som tipoval, ze to bude tak, ze si kupim nakoniec RELFLASH a ono bude za 2 tyzdne na to nejaka kvazi K-PRO :)
Tiez som to ale uz videl, ona dosla skorej.... Ale pravda je, ze treba pockat kym to odladia. Ale Dany cim sa lisi ECU RACE verzie? Pokial viem, len limiterom volnobeznych otaciek o 1000rpm ... hm... A cim sa lisi Special Edition? Inak odladene zasahy VSA kvoli spere? To su mi veci... asi to bude cele zlozitejsie :D :D
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod dany v pon 11. kvě 2009 23:27:49

Problém není v tom, co je v jednotce za program (ty se opravdu moc neliší), ale jaká verze ta jednotka je. Prozatím umí jednotky RSP-E01 až RSP-E03, jenže třeba race má jednotku RSP-E11 a RSP-E12.
Které CTR má třeba jednotku RSP-E01, to jsem nenašel v katalogu vůbec, ale je pravda, že CTR8G Plus (až na nějaké vyjímky, kterým nerozumím) má následující jednotky:
2007 a 2008 má jednotku RSP-E02
2009 má jednotku RSP-E03
podle všeho bude mít modelový rok 2010 (vyrobeno od srpna 2009) zase novější jednotku...

Jaký je však technický rozdíl a proč nejde FlashPro na jednotky E11 a E12 jsem odpověď nenašel, dokonce si myslím, že na to nemůžou přijít ani v Hondatě.
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod dany v pon 11. kvě 2009 23:34:38

babo píše:neverim, ja som tipoval, ze to bude tak, ze si kupim nakoniec RELFLASH a ono bude za 2 tyzdne na to nejaka kvazi K-PRO :)


Pokud nebude člověk dělat velký zásah do motoru, tak bych osobně ještě teď stejně koupil ReFlash, později se dá buď prodat, nebo předělat na FlashPro za výhodnější cenu. Problém totiž bude v nedostatku zkušeností a základních programů, dělat kompletní program je práce na celý den (a to jsem už s CTR7G měl nějaké zkušenosti) a vyrábět ho na sériový motor, je ztráta času, stejně bude v nejlepším případě stejný jako ta ReFlash. :(
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod babo v pon 11. kvě 2009 23:50:21

dany píše:Jaký je však technický rozdíl a proč nejde FlashPro na jednotky E11 a E12 jsem odpověď nenašel, dokonce si myslím, že na to nemůžou přijít ani v Hondatě.


tento bordel europskych modelov ma prestava bavit. Dalsie auto sa asi tam nastvem, ze budem mat RHD, najde sa nejaky dobrovolnik, na ktoreho si to v CR prihlasim a bude (v CR je chlapik, co dokazal prihlasit legalne na znacky dost vela RHD hond :) :) ). Len ta kvalda lavou... nevadi, ja mam lave obidve :)

Samozrejme som to pisal obrazne, ladenie s tym bude zase ine, chyby odchytat bla bla. A tiez mi je jasne, ze na uplne seriovy motor bez vyfuku zvodov, bude prinos FlashPro rovnaky, ako ReFlash... Dost ludi (sanozrejme nie tu) si mysli, ze na CTR 7G KPRO carovne samo o sebe prida vela koni, ale tam by sama o sebe ta jednotka tie nespravila zasadny rozdiel, zase len na sposob REFLASH.
BTW to by mohol niekto z anglicka predavat lacno REFLASH :) :) Ale inak take nieco mam fakt planovane najskor buduci rok :(
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod dany v úte 12. kvě 2009 0:14:23

babo píše:A tiez mi je jasne, ze na uplne seriovy motor bez vyfuku zvodov, bude prinos FlashPro rovnaky, ako ReFlash...


Dokonce, když se podíváš na graf Kaufiho, tak si osobně myslím, že i se sáním a dobrým výfukem bude přínos také stejný. Kaufi je na tom přibližně stejně jako CTR7G s kompletním výfukem, sáním a K-Pro. Stačí si to prohlédnout...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod babo v úte 12. kvě 2009 0:16:51

dany píše:Dokonce, když se podíváš na graf Kaufiho, tak si osobně myslím, že i se sáním a dobrým výfukem bude přínos také stejný. Kaufi je na tom přibližně stejně jako CTR7G s kompletním výfukem, sáním a K-Pro. Stačí si to prohlédnout...


pozeral som na to, ale co ja viem... ze by si to na seriove vacky vsetko az tak krasne sadlo? A u 7G ma K-PRO velky vyznam az pri nejakych inych vackach?
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod dany v úte 12. kvě 2009 0:31:44

babo píše:pozeral som na to, ale co ja viem... ze by si to na seriove vacky vsetko az tak krasne sadlo?


Měl si být na brzdě a viděl bys to na vlastní oči, jestl tomu nevěříš...


babo píše:A u 7G ma K-PRO velky vyznam az pri nejakych inych vackach?


Je jednoduché sehnat slušný program na CTR7G, takže je tedy i cenově rozumné použít alespoň K-100, teď je jen problém u nového CTR a nového způsobu ladění a to ani nemluvím o tom, že na ladění je potřebná širokopásmová lambda, pro ní dostalo K-Pro u naší jednotky slušnou podporu po pěti letech od uvedení na trh. Všechny ostatní verze jí totiž mají a jejich jiná jednotka to podporuje standardně. Proč se zbytečně namáhat pro evropu, že ... :lol:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Hondata FlashPro pro 8g CTR

Příspěvekod babo v úte 12. kvě 2009 1:05:06

dany píše:Měl si být na brzdě a viděl bys to na vlastní oči, jestl tomu nevěříš...


verit verim grafu, to je jasne. Myslim to inak, je REFLASHU az tak jedno, od akeho vyrobcu pouzijes zvody, ci 4-2-1 alebo ine, aky catback, aky priemer, ake sanie... Aku kombinaciu uvedenych veci... Toto mi jedine vrta v hlave.
Ze zrovna to funguje kaufimu z BMC CDA a JAS komplet vyfukom je fajn, osobne ale urcite nejde dat 4000 EUR za komplet vyfuk :) (proste take prachy do toho rvat nebudem, urcite nie teraz :lol: )
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Další

Zpět na Motor, ECU

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník