Focus RS II

Komplexní pohled na auta a jejich srovnání, zkušenosti, komplexní úpravy, testy

Re: Focus RS II

Příspěvekod dany v úte 06. říj 2009 22:47:40

Takže k tomu sjezdu u Ejpovic...

1) Omlouvám se, neměl bych to dělat, nebylo to určitě správné, hodně vyvolané adrenalinem, ale zase na druhou stranu si tam Welle nebyl, takže to hodnotíš jen podle odhadu...

2) Nemá to nic společného s pudem sebezáchovy a s riskováním, tohle bych asi naopak viděl jako největší přínos toho testovacího dne v Pachfurthu. Před ním, bych to nedal, protože bych si nebyl jistej, jestli to vyjde a já naopak zásadně neriskuju, to je omyl, proto jsem třeba pro někoho pomalej...
Teď jsem si ale naopak v tom Pachfurthu hodně posunul hranici, o které vím, co ještě auto zvládne a kde je ten limit, za ten den jsem hodně poznal a vyzkoušel. Tu zatáčku jsem projel naprosto bezpečně a s rezervou, za tím si stojím, limit byl ještě daleko, jediné, co jsem riskoval, bylo to, že řidič Focusu to nezvládne, ale tak špatný ten Focus není :D .
Kdyby si s náma byl v tom Pachfurtu, pochopil bys to... Na druhou stranu chápu, že tomu kdo tam nebyl, to připadá jako zbytečná ztráta času a peněz (a vlastně to ani nepotřebuje), ale mě se za jeden den a 5000,- Kc posunul limit a jistota v řízení víc, než kdybych dal o 5000,- více za pneu... A to dá klidně každý, přitom právě řidič je to nejdůležitější, myslím osobně...

3) Jeli jsme za tím Focusem 50km a několikrát jsem si ověřil, že jel naplno, nebylo to, že jel na půl plynu. Už třeba při tom, jak nám uhnul. Pokud by jel na půl plynu, tak ...
- buď by ubral a pustil nás
- Když nás nechtěl pustit, tak by na to šlápnul a vjel by do rychlého pruhu s bezpečným náskokem
... on ale najel před nás do rychlého pruhu s náskokem několika metrů, protože to víc prostě nešlo, takže si nemyslím, že to jen lochtal, ale třeba máš pravdu...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Focus RS II

Příspěvekod babo v úte 06. říj 2009 23:38:41

ja ale vazne nevidim dovod, preco by si mal niekto mysliet, ze to na tom focuse rs isiel na pol plynu na rovinke... Fyzika, pomer vykon/vaha, dlzka prevodoviek nepusti. Navyse hlavne ta bezna premavka... Focus pri trebars pri dobrom vyjazde na rovinke v moste spravil par dlzok na ctr 7g 240ps a to sa pocita... ale v beznej premavke je trebars rozdiel 20ps pri rovnakej vahe a podobnom priebehu motoru pomerne tazko postrehnutelny....
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Focus RS II

Příspěvekod Well v stř 07. říj 2009 16:49:46

dany píše:Takže k tomu sjezdu u Ejpovic...

1) Omlouvám se, neměl bych to dělat, nebylo to určitě správné, hodně vyvolané adrenalinem, ale zase na druhou stranu si tam Welle nebyl, takže to hodnotíš jen podle odhadu...

Klukovina to byla .. :D ;) .
Co se týče Focusu, tak jsem v něm nejel a ani nějak moc jet nechci.
Posílám gratulaci k zajetému času v Mostě. Zítra hodím fotky na rajče, ale moc se jich nepovedlo. Jezdíte moc rychle :) .
Mazda MX-5 1,6
Well
 
Příspěvky: 164
Registrován: ned 14. pro 2008 19:30:07
Bydliště: Plzeň

Re: Focus RS II

Příspěvekod dany v stř 07. říj 2009 17:14:55

Jasně tati, už se to nestane ;) :D a pokud ano, nebudu to dávat na forum a budu to šířit ústně :)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Focus RS II

Příspěvekod LK7R v stř 07. říj 2009 18:06:49

... tak to aby jsme zřídili vedle foto a video galerie i audio sklad... :twisted: :lol:
Honda CTR 7g K20A, TODA, KPRO, INVIDIA, ITG, 200+ HP http://www.honda-club.cz/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=37
Honda S2000 AP2
Uživatelský avatar
LK7R
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. pro 2008 13:46:50

Re: Focus RS II

Příspěvekod Zdvora v pát 27. srp 2010 16:44:16

Nejsem si jistej zda je fer srovnavat seriovej focus a tvuj civic upravenej az po strechu, ale myslim ze ste si vsichni tech 50km uzily a nalezite se pobavily. A od toho tu takovydle auta mame ;) Ikdyz ekologove delaj vsechno proto aby nebyly :cry:
Zdvora
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22. srp 2010 16:41:03
Bydliště: Kladno

Re: Focus RS II

Příspěvekod dany v sob 28. srp 2010 15:41:59

Myslím si, že fér to je, protože ten Focus si dělá zálusk být nejlepším HH a navíc má oproti CTR turbo, takže tím by se měl porovnávat se STi a EVEm, ale to bohužel nezvládá...

Navíc ty auta nejsou upravené až po střechu, bohužel když něco testuješ, tak uděláš i množství úprav, které pak nepřinesou tak velký přínos, jak si počítal... Já tedy dokážu to auto o něco málo horší postavit i za výrazně menší cenu a s menším množstvím úprav...

Ale jestli jsi zastánce Focusu, tak do toho nebudeme déle šít :D
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Focus RS II

Příspěvekod Zemi v úte 01. úno 2011 10:14:12

Hezkej clanek...

Libi se mi verdikt od normalniho cloveka... Ty blaboly v casacich kde se opovazujou psat o tom ze je to "konkurence" EVO ci STi... To me dohani k breku.... Smichy...
UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

AUTOSERVIS (LPG montaze, RHD>LHD prestavby...) & ODTAH/DOVOZ po cele EU

608 37 28 48
Uživatelský avatar
Zemi
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 25. dub 2010 15:43:08

Re: Focus RS II

Příspěvekod dany v úte 01. úno 2011 14:08:15

Zemi píše:Hezkej clanek...

Libi se mi verdikt od normalniho cloveka... Ty blaboly v casacich kde se opovazujou psat o tom ze je to "konkurence" EVO ci STi... To me dohani k breku.... Smichy...


pokud někdo jede s Focusem, potom s STi a EVEm, asi to nebude považovat za konkurenci přímou, souhlas...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Focus RS II

Příspěvekod LK7R v úte 01. úno 2011 14:50:43

Když už jsme u toho, tak ono to STi hatch taky není nic extra... jezdil jsem s tím 14 dní a 18,2 při normální jízdě a 15,4 Eco jízda mě zcela odradilo. Podvozek pecka a AWD taky, ale ten motor... jako jo ... ale ... (zkoušeli jsme to s Marfim a CTR s TODA a KPRO jelo stejně)
Honda CTR 7g K20A, TODA, KPRO, INVIDIA, ITG, 200+ HP http://www.honda-club.cz/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=37
Honda S2000 AP2
Uživatelský avatar
LK7R
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. pro 2008 13:46:50

PředchozíDalší

Zpět na Auta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník