Co na mokro?

Zde jsou diskuse o závodní technice a komponentech...
Ptostě to, co normáního uživatele může nudit...

Co na mokro?

Příspěvekod Saty v čtv 12. lis 2009 14:49:53

DO další sezóny bych chtěl pořídit nějaké pneu na mokro, letos jsem jezdil slicky Michelin S8A + S5A a na mokru Nokiany Z G2 :mrgreen:

Tak možnosti jsou asi tři, buď pořídit mokré sliky Michelin P2A (palba), nebo nějaký semislick vhodný na mokro (možná Toyo R1R) nebo nějaké UHP pneu s dobrými (lepšími) vlastnostmi na mokru.

Má někdo zkušenosti? Zajímají mě asi hlavně ty semislicky.
tel.608641981
Saty
 
Příspěvky: 360
Registrován: úte 17. bře 2009 12:20:41
Bydliště: Veřovice

Re: Co na mokro?

Příspěvekod tomas v čtv 12. lis 2009 15:39:38

podla mna nema zmysel spekulovat. jednoznacne slicky.

ja som sa snazil jazdit najprv seriove RE040, potom semislicky A048, potom som mal mokre matadory a tento rok ked mi ukradli matadory tak znova seriovky tentokrat F1 goodyeary.

Je to neporovnatelne.
semislick ma tu vyhodu, ze si lepsie zajazdis v beznej premavke. na vodu som ale oproti beznej gume velku pridanu hodnotu neobjavil. co sa tyka beznej gumy, tak ked je vela vody nova F1 je velmi dobra
tomas
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 03. čer 2009 14:55:49

Re: Co na mokro?

Příspěvekod Eso v pát 13. lis 2009 10:28:29

ja pouzival v brne na vode matador W14...celkem jsme nechapal, jak se na vode da s takovyma slickama jet...krom brzdeni pred zatackou jsme jel vicemene jako na suchu...
navic jsem i s temahle slickama jel na nurburgringu za sucha(teplota kolem 20 celsia) a kupodivu se to celkem dalo, nejaky radikalni prehrati jsem nezpozoroval... viz video od loka
NS pacient
Eso
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 17. dub 2009 14:06:08

Re: Co na mokro?

Příspěvekod dany v pát 13. lis 2009 10:55:03

Tak W14 je opravdu mokra guma a na suchu to je spatne, to bez diskuse, ale pokud chces jet na mokru rychle, nezbyva nic jineho, nez spravnou gumu...

Moznosti co jezdime v rally jsou nasledujici:
Moc vody, lezi na silnici - Michelin P2A (to tobe nedoporucuju, jakmile je mene vody, okamzite odejdou, na druhou stranu jedes 3km...)
Mokro az moc vody - Matador W14 (dle me optimalni pneu, nepotrebuje zahrati na vode a funguje super, problem je s jejim sehnanim...

Treti moznosti je prorezani intermedia mekkeho slicku. Napada me starsi Michelin TA0, pripadne i prorezani hladke mekke N00, se nam osvedcil. Je mozno i prorezat Pireli RS9, ja mam v tomhle radsi ale michelin. Dokonce si pamatuju, že rally sumava v zime se jezdila na prorezanych michelinach N00, pokud nebyla trat uplne pod snehem, o to zajimavejsi to bylo na prejezdech :lol:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Co na mokro?

Příspěvekod Saty v pát 13. lis 2009 12:05:28

Kdyz neni moc vody, tak to jezdim na suchych.
Sehnat Matadory bude asi problem, napada me teda jedine Michelin P2A, pripadne vzit S8A a ty prozezat.
tel.608641981
Saty
 
Příspěvky: 360
Registrován: úte 17. bře 2009 12:20:41
Bydliště: Veřovice

Re: Co na mokro?

Příspěvekod babo v pát 13. lis 2009 18:19:57

Ja som nejake W14 videl predavat nedavno, ale uz su prec. S8 na vodu aj narezane mi pridu moc tvrde.

Ide o to koko je vody. Mokry slick je mokry slick, funguje uz pri 60 stupnoch. Ale ked to obujes a trat zacne oschnut, tak je to peklo. Opytaj sa Mira, raz na Babe isiel na W14, lebo ich rano obul a kym dosiel na radu, uz bolo pomerne sucho. Hovoril, ze zive peklo :) A na tych P2A by to bolo este o nieco horsie.
Na druhej strane mokry slick sa neda porovnat s UHP, ziadne standardne dobre pneu na vode (GY F1, PIRELLI ZERO NERO) s anemaju sancu tak branit aquaplaningu, ako mokry slick.

Semislick je ale horsi ako UHP na vode vzdy
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Co na mokro?

Příspěvekod dany v pát 13. lis 2009 18:39:27

babo píše:Semislick je ale horsi ako UHP na vode vzdy


Tohle neni pravda. Zalezi hodne na teplote pneu. Pokud ji nemuzes nebo neumis na mokru ohrat, pak ano, pokud ji mas dobre zahratou, treba jedes v aute, zacne prset a mas krasne zahrate semislick, jedes jako bys jel temer na suchu. Problem je s teplotou. Diky konstrukci a smesi se ty semislicky hur ohrivaji na mokru, stejne jako slicky. Je to preci jenom temer stredne tvrda zavodni smes...

Kdo byl loni na podzim za deste s nama v moste ti to potvrdi. Jezdili jsme 4hod za silneho deste na semislicku. Moje casy byli kolem 2:08 tohle UHP pneu nedokaze, vim o cem mluvim...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Co na mokro?

Příspěvekod babo v ned 15. lis 2009 21:03:19

ano, od teploty to zavisi, ale podla mna aj od toho, kolko vody je na ceste. UHP budu voci aquaplanningu vzdy odolnejsie, predsa len tam zarezov na odvadzanie vody maju podstatne viac, ako semi.

Ked tej vody ale nie je tak moc, tak mas pravu, s ohriatym semislickom to ide pekne. Problem je ho zahriat, hlavne ale v beznej premavke
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36


Zpět na Závodní věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník