TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.2012

Plánované a uskutečněné akce

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod dany v pon 24. zář 2012 11:26:32

Godzila na okruhu...

Godzila.jpg



No a konečně první fotogalerie :) ... zde
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod coudu v pon 24. zář 2012 11:49:05

Hezky jsem si zajezdil, auto jsem nerozbil(krom zrcátka),takže jsem spokojenej.
Jen ten řidičskej um krapet pokulhává :) :roll:
Skokánem bych neřešil. Varováni jsme byli, řidič chybu uznal a Evoušoj se(snad) nic moc nestalo.
"do 55km/h je to naprosto bezpečný a neskutečně super neopakovatelný adrenalinový zážitek"
Souhlas :D
Díky Danymu a jeho kolegům za supr organizaci !
Rád se zas někdy zůčastním.

Těším se na fotky :)

Edit: Omlouvám se majiteli Seatu, páč jsem mu asi zkazil jednu ostrou jízdu.
coudu
 

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod dany v pon 24. zář 2012 13:22:54

jj, zkazil :lol: ale Petras je pohodář, myslím že vlastně všichni, takže to nijak neřešil... ;)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod Marco20VT v pon 24. zář 2012 14:38:06

Dalsi akce pod taktovkou Danyho dopadla a probyhala jako obvykle - perfektne. Diky vsem zucastnenym za supr den.
ps. je na case aby EVO uz neproslo emisema - to se proste neda.
Uživatelský avatar
Marco20VT
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte 29. kvě 2012 9:42:52
Bydliště: Hostivice

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod coudu v pon 24. zář 2012 15:03:50

dany píše:jj, zkazil :lol: ale Petras je pohodář, myslím že vlastně všichni, takže to nijak neřešil... ;)

Tak přeci :) sakra.
Nj já sem si urval zrcátko a to mě rozhodilo a zahnul jsem do blbý dráhy :D .
Tak sorry Petras
coudu
 

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod jarka v pon 24. zář 2012 16:42:05

Marco20VT píše:ps. je na case aby EVO uz neproslo emisema - to se proste neda.

Ještě, že tam ty EVA byly - Loko byl jak utrženej z řetězu :) (jelo mu to fakt hezky). Jinak super akce s vyrovnanýma bitvama.
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod rattray v pon 24. zář 2012 17:29:03

Jak už jsem psal na H-C,super akce s výbornou organizací a o počasí nemluvím. užil jsem si to na plný koule :mrgreen:
Honda Civic ED7
Uživatelský avatar
rattray
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. srp 2012 12:39:50
Bydliště: Rakovník

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod marek.dh v pon 24. zář 2012 19:08:07

Kámoš s devítkou mně požádal, abych tu za něj zveřejnil jeho reakci:

Jelikož nemam profil na JDM foru ani na TypeR.cz, tak jsem požádal kolegu aby zde zavěsil mé hodnocení akce TypeR.cz dual racing day z pohledu jezdce s EVO IX:

Když to vezmu od začátku, tak na TypeR.cz dual racing day jsem se zaregistroval v řádném termínu krátce po vyvěšení základních informací. EVO IX jsem pořídil v téměř tu samou chvíli, tak jsem byl rád za tuto nabídku, kde si můžu za supr peníze auto bezpečne osahat. Na okruhu CzechRing jsem byl v minulosti pouze 1x a to na RallyShow jako divák a nyní jsem využil možnosti na okruhu se povozit ve vlastním vozidle. Příjezd na okruh na akci RallyShow byl stejnou cestou jako nyní a neměl jsem s ním problém ani v minulosti ani v sobotu s podvalem. Samozřejmě příjezd a situování odstavného parkoviště hodnotím pozitivně a to z důvodů, které tady pořadatel uvedl. Po příjezdu a základních formalitách (prohlášení +rozprava) bez zbytečných průtahů začaly volné jízdy na “malém okruhu“. Co se týká trati samotné, tak ta je pro rozježdění se naprosto ideální –ikdyž zde není mnoho místa na předjíždění, tak výkonové rozdíly mezi „papírově slabšími a silnějšími“ vozidly nejsou příliš znatelné a vzájemně se vozidla neomezují. Trať je poměrně technická jak s rychlýma táhlýma, tak i pomalýma ostrýma zatáčkami s dobržďováním do malých rychlostí a následnou akcelerací – podle mě prostě tak akorát na to, aby si člověk vyzkoušel co jeho auta zvládá a jak ho zvládá on sám. Celkově na dráze vládla ukázněnost a ohleduplnost, se kterou se člověk vždy na masových akcích setkat nemusí. Velkou výhodou byla také flexibilita samotného ježdění, kdy výjezd z okruhu byl možný v každém kole a samotný návrat na trať byl možný kdykoliv (samozřejmě na vjezdu byla osoba pověřená pořadatelem, která vozidla pouštěla ve vhodný okamžik a na bezpečném místě). Po těchto rozjížďkách na „malém“ okruhu následovala opět rozprava a přestavění tratě na duální závod. Ze strany pořadatele bylo vše srozumitelně vysvětleno a samozřejmě i doporučená rychlost 50-55km/h přes mostek byla zdůrazněna i s následky, které mohou nastat při jejím překročení. Po zahájení duálních rozjížděk jsem byl plný očekávání nových úseků – dlouhá cílová rovinka s retardérem a série hodně utažených zatáček, kde se ukáže jak si řidič s vozidlem doopravdy rozumí, a samozřejmě již zmiňovaný mostek. Celkově se mi podařilo dojet všechny 3 rozjížďky ve kterých jsem startoval. Při prvním průjezdu jsem na mostek najížděl doporučenou rychlostí cca.50km/h a mostek jsem v klidu přejel. V další rozjížďce jsem o něco málo zrychlil na cca.55km/h a na mostku se auto lehce v zneslo a dopadlo čistě. Ve třetí rozjížďce jsem si říkal, že ještě málo rychleji by to šlo,ale věděl jsem že se nemůžu nechat unést přepálit to. Nájezdová rychlost byla cca. 62km/h a auto dopadlo o něco dále než ve druhé rozjížďce. Jak už bylo zmíněno v reakci pořadatele, tak rána nebyla zase tak velká, ale vnitřně po dopadu jsem si říkal, že v dalších rozjížďkách budu nájezdovou rychlost držet cca. +/-55km/h (v té době jsem netušil, že došlo k poškození vozidla). Naštěstí po doskoku následovala již jen jedna pravá zatáčka a následoval cíl, kde jsem zpozoroval bílý kouř z výdechů v kapotě. Auto jsem ihned odstavil ke kraji a zhasl motor – v prvním okamžiku jsem zaznamenal pouze kouř z motoru a nic víc (kouř pocházel z oleje, který odkápl na výfukové potrubí). Kouření nebylo nikterak výrazné a žádné olejové skvrny nebyly patrné). Po odstavení kouření v krátkém čase ustalo a při podrobnější prohlídce byl zjištěn únik oleje z horní části olejové vany, kdy pramínek stékal z vrchu podél vypouštěcího šroubu na lyžinu. Přesný problém a příčinu nedokážu momentálně identifikovat. Více se k samotnému poškození vyjadřovat nebudu. Vozidlo jsme natlačili na podval a nechali stát na místě, kde jsem ho odstavil. Tímto se omlouvám účastníkům, kterým jsem nedobrovolně zabral jejich parkovací místo. Nicméně to EVO tam stálo jen proto, že jsem byl na parádní akci, kterou jsem si chtěl užít až do konce, když vlastní blbostí nebo nezkušeností jsem musel vozidlo předčasně odstavit. Mohl jsem se ihned po naložení auta sbalit a jet domů, ale z důvodu stále pozitivní nálady, zvědavosti

a prostě proto, že se bylo pořád na co dívat, tak jsem zůstal na akci až do úplného konce. Tímto také děkuji pořadateli, za supr akci a parádní organizaci.

Původně jsem neměl v úmyslu psát tento “článek“, ale po příspěvku na JDM foru bych byl nerad,aby kolovaly nějaké fámy, které by vrhaly špatné světlo na celkově povedenou akci. Pořadateli slibuji, že se z této chyby poučím a pokud bude ještě možnost, tak se další akce rád zúčastním J

Pepa Karas
CTR ep3
marek.dh
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 18. črc 2011 20:38:25

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod marek.dh v pon 24. zář 2012 19:13:44

Jinak za mě taky super, škoda že jsem tam vymetl po nechtěném driftu asi jedinou díru a rozhodil jsem totálně geometrii a tím pádem skončil... Ale i na podívání to bylo super :!:
CTR ep3
marek.dh
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 18. črc 2011 20:38:25

Re: TypeR.cz dual racing day na okruhu CzechRing.cz 23.9.201

Příspěvekod dany v pon 24. zář 2012 19:35:38

Děkuji Pepo za reakci, ani jsem nechtěl aby ses rozepisoval o poškození, TY nikomu nic vysvětlovat nemusíš...
Ani nevíš, jak mi bylo líto, když se to stalo (devítku jsem měl a mám ji rád), takže jako malou náplast Ti nabídku účast na příští akci zdarma (zatím netuším kdy :lol: ). Doufám, že vše již bude v pohodě a užiješ si akci nejen jako divák...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků