Zachraňte Ring

Plánované a uskutečněné akce

Zachraňte Ring

Příspěvekod Pepa 2,7 RS v úte 18. led 2011 23:17:21

K Ringu velice zajímavé, bohužel rovněž velice pochmurné čtení...

Zde stránky "Save the Ring":
http://savethering.org/

A zde aktuální článek z Pistonheads:
http://www.pistonheads.com/news/?storyId=23035

Jeden článek je i v aktuálním Speedu...

O co jde? Ve zkratce - okruh je vlastněn spolkovou zemí Porýní-Falcko... V letech 2007-2009 byl realizován obří projekt, jehož součástí byla výstavba zábavního parku (viz. dodnes nefunkční horská dráha), hotelů, nákupních zón atd., přičemž vše mělo být financováno soukromými zdroji. Bohužel celý projekt byl založen na velmi silně nadsazených údajích o počtech návštěvníků stejně jako velice nerealistickém obchodním plánu/očekávání - nakonec byl projekt realizován (namísto soukromými investory) převážně z veřejných zdrojů, které byly poskytnuty místní vládou ve formě půjček. Celkové investice měly původně dosahovat 215 mil EUR, nakonec však bylo investováno okolo 350 mil EUR, některé zdroje hovoří až o více než 400 mil EUR...

Tyto dluhy nyní samozřejmě táhnou Ring ke dnu. Průšvih stál míso lokálního ministra financí a celý areál (vč. obou okruhů) byl nakonec v r. 2010 pronajmut soukromé společnosti Nürburgring Automotive, za níž stojí pánové Lindner a Richter, kteří však původně byli jedněmi z klíčových postav na počátku celého megalomanského plánu společnosti Nürbrugring GmbH (což je majitel areálu vlastněný spokovou zemí)...

Hotely, restaurace a zábavní centra dnes zejí prázdnotou, takže se začínají podbízet dumpingovými cenami (což zase bude v delším horizontu ničit místní malé podnikatele na Ringu závislé). Ceny volných jízd se zvedají. Náklady na pronajmutí okruhu automobilkami za účelem testování měly být dokonce zdesetinásobeny! Což ovšem automobilky kolektivně odmítly akceptovat, přičemž jednání pokračují a mnoho z nich hrozí odchodem jinam...

Kam to povede? Těžko říci, ale osobně se mi zdá zcela nereálné, že by tyto obří dluhy mohly být uhrazeny z běžného provozu obou závodních tratí a souvisejících aktivit. Pokud však vláda svou investici neodepíše a bude doufat v její návratnost, zřejmě nás asi příštích několik let čeká šroubování cen především jízdného (aktuální ubytovací kapacity jsou totiž takové, že zde není šroubování cen příliš myslitelné diky konkurenci, nicméně trať je jen jedna (dvě) a jedete tam právě a jen kvůli ní).

A dále si bohužel myslím, že i kdyby vláda celou investici nakonec odepsala (pohledávky za poskytnuté půjčky), pak by v rámci nějaké restrukturalizace bylo velice těžké majetově oddělit traťě od ostatních stávajících aktiv Nürburgring GmbH (hotely, zabavní park, nákupní zóny, restaurace...), neboť nejvyšší cenu mají právě tratě a náklady na údržbu/provoz ostatního budou obrovské, přičemž bez příjmů z jízdného by jejich pronájem či vlastnictví asi bylo i bez nákladů vyplývajících ze splácení dluhů ztrátové (což už je ale jen má spekulace - konkrétní čísla samozřejmě nejsou k dispozici a zatraceně rád bych se pletl). Tudíž odhaduji, že údržba/provozní náklady celého megalomanského areálu (i v budoucnu zejícího prázdnotou) budou nakonec vždy zatěžovat především to, co máme nejraději - ježdění na tom fantastickém kusu asfaltu...

I přes nepříliš povzbudivé čtení bych nakonec rád řekl, že ať je to jak chce, na jaře jsem tam zase! :twisted:

A snad jen dodám pro ty, kdož tam ještě nebyli - jeďte, dokud (a pokud jen trochu) můžete! Ostatně člověk nikdy neví, kdy i bez výše uvedených problémů nějaký snaživý úředník usoudí, že ta severní smyčka je vlastně pro jednoho nějak moc nebezpečná... Každá sezona může být poslední...
Pepa 2,7 RS
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 15. pro 2008 21:30:48
Bydliště: Praha

Re: Zachraňte Ring

Příspěvekod dany v stř 19. led 2011 16:30:40

Mě je také divné, že byli zveřejněny volné jízdy pouze do konce března a navíc se tam objevilo i to spojení NS+GP, což má určitě v úmyslu nalákat další nové lidi.
O důvod víc, abych tam jel už v březnu, čtení je opravdu nepovzbudivé, ale letos bych to ještě na zavření neviděl ... (doufám, že to do důchodu vydrží a do toho mám bohužel výrazně blíž než Vy :lol: )
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Zachraňte Ring

Příspěvekod Eso v čtv 20. led 2011 0:39:09

no ja jak jsem byl ted na ringu, tak jsem zaskocil do fan shopu pro naramek co jsem nasel na netu a udivilo me, ze vyber veci byl kupodivu velmi velmi omezeny, ve vsech obchodech i v Adenau. tak jsem se ptal co se deje a bylo mi receno, ze vsechna prava na logo nurburging skoupil nejaky novy majitel a zatim se nevi, co vse se muze prodavat a za jakou cenu...tak i prodejci jsou z toho znacne rozlazeni...
doufejme ze do naseho prijezdu bude vse pri starem-dobrem a uzijem si to jako vzdy ;)
NS pacient
Eso
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 17. dub 2009 14:06:08

Re: Zachraňte Ring

Příspěvekod Pascale v pon 24. led 2011 10:12:50

Ahoj chlapi, no snad to dobre dopadne, protoze bych se tam jeste parkrat rad podival, a tady pridavam neco veselejsiho.

ON BOARD video l.p. 1967, opravdu zeleny peklo! :geek:
http://www.ddworld.cz/videa/auto-moto/n ... board.html

PS - Dany, buh vi jakym silenym nahonenym turbickem nebo elektromobilem budeme jezdit, az pujdeme do duchodu... :o
Uživatelský avatar
Pascale
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22. zář 2010 16:05:39
Bydliště: Praha


Zpět na Akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků