Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Plánované a uskutečněné akce

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod pipka v pát 21. kvě 2010 11:06:22

Marfi píše:Tak rikejte kde jedu spatne?
Jinak mi došel benzín jinak větrám vždy jedno kolo:-)
http://www.youtube.com/watch?v=q2NBc-ySOvc


Jak píše Dany ... v zásadě brzdíš moc brzo a pomalu, leckdy v nájezdu do zatáčky přidáváš plyn (protože už jedeš zase moc pomalu) ... to je moc špatně. Taky si při brždění zbytečně nehraj s tím podřazováním, rozptyluje tě to od pořádnýho brždění na konci zóny. Zařaď jednou až těsně před zatočením (s meziplynem). Za každou cenu se drž pravidla ... když brzdím, tak nezatáčím (ani trochu). Zapamatuj si svoje brzdný body a zkoušej je posouvat dál. Do zatáčky jdeš na hranici trakce (ani nebrzdíš ani nepřidáváš), ale se zařazenou rychlostí.
Uživatelský avatar
pipka
 
Příspěvky: 81
Registrován: pon 15. pro 2008 14:15:13

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod Marfi v pát 21. kvě 2010 12:41:06

Díky kluci

potřebuju aby semnou někdo sednul do toho auta a řikal co dělám blbě.
Uživatelský avatar
Marfi
 
Příspěvky: 213
Registrován: pon 15. pro 2008 12:39:26

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod dany v pát 21. kvě 2010 13:18:43

Ja s tebou priste pojedu a budu te mlatit pres ruce...

Protoze jsem nezajel zadne rozumne kolo z duvodu vyssi moci, davam do porovnani svoje nejrychlejsi kolo s Alcou, to jsme nejeli uplne naplno, je tam krasne videt, kde ztracis a hlavne ti pridavam jedno Kaufiho kolo, sice se mu taky nevedlo, ale je to docela blizko, pak pochopis, ze ta rychlost, byt je obdivuhodna, neni vse...

Dany + Alca ... zelena barva ... 2:01.5
Kaufi ... cervena barva ... 2:04.10
Marfi ... modra barva ... 2:05.20

Dale je krasne videt, ze ani jeden z nas to nejrychlejsi kolo nezajel soucasne s maximalni rychlosti...

Dany ... 186.95 km/h v tomto kole ... nejvic 193.64 km/h
Kaufi ... 179.63 km/h v tomto kole ... nejvic 184.26 km/h
Marfi ... 195.47 km/h v tomto kole ... nejvic 201.08 km/h

srovnani.jpg


Tady je ten graf jeste podle ujete vzdalenosti, tak jsou ty rychlosti prujezdu vic videt...
podle ujete vzdalenosti.jpg
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod Marfi v pát 21. kvě 2010 14:09:28

Tady je krasne videt,že to je o čisté stopě a dobrém brždění.Už ted vim jak příště pojedu. :!:
Uživatelský avatar
Marfi
 
Příspěvky: 213
Registrován: pon 15. pro 2008 12:39:26

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod dany v pát 21. kvě 2010 14:37:33

Nejhorsi brzdeni mas na cilovce, nez se rozhodnes jestli chces nebo nechces brzdit, tak uplyne tyden :lol:

Nejdrive zacinas brzdit nesmele, nevis jestli uz jo nebo jeste ne, pak se rozhodnes, ze jo, tak na to slapnes a najednou zase zjistis, ze to je brzo, tak povolis, pak zase uz to je akorat, tak konecne finalne doslapnes... To je brzdeni na ... ktere te stalo nejakych pul sekundy...

Az pojedes spravne, tak ten cas bude vyrazne lepsi...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod babo v pát 21. kvě 2010 20:08:53

holt ja som vzdy tvrdil ze brzdenie je najtazsia vec na okruhu :) (osobne nie som o nic lepsi ako ty marfi, spis naopak). je to obrovska vyhoda, ked ti ma kto takto poradit...
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod Walker v sob 22. kvě 2010 16:23:02

Díky Dane, ještě jednou, skvělá akce, až na tu moji vysypanou destičku.... :shock: Zkoušel jsem tři nastavení tlaku gum, ale pískal jsem pořád, možná je čas dát seriovému podvozku sbohem. Koukal jsem na Pipkovo video, moc se mě líbila čistá stopa a jak auto drželo - to nechápu. Teď nebyl čas, ale příště si zamlouvám Dana na jedno ukázkové kolo, ať vím jak to zajet, teď po trati lítám jak hadr na holi :) mrkněte na video a naznačte největší chyby, něco vím, něco tuším, zbytek mě řekněte - rezervy jsou jasný :) Přede mnou jede Nesva. Jo a nej čas se mě poved 2:05:9. http://www.youtube.com/watch?v=Ac0IFm_BXKI
Uživatelský avatar
Walker
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. pro 2008 19:51:44
Bydliště: Tišnov

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod pipka v sob 22. kvě 2010 23:26:10

Walker píše:Díky Dane, ještě jednou, skvělá akce, až na tu moji vysypanou destičku.... :shock: Zkoušel jsem tři nastavení tlaku gum, ale pískal jsem pořád, možná je čas dát seriovému podvozku sbohem. Koukal jsem na Pipkovo video, moc se mě líbila čistá stopa a jak auto drželo - to nechápu. Teď nebyl čas, ale příště si zamlouvám Dana na jedno ukázkové kolo, ať vím jak to zajet, teď po trati lítám jak hadr na holi :) mrkněte na video a naznačte největší chyby, něco vím, něco tuším, zbytek mě řekněte - rezervy jsou jasný :) Přede mnou jede Nesva. Jo a nej čas se mě poved 2:05:9. http://www.youtube.com/watch?v=Ac0IFm_BXKI


No pro lepší analýzu by to chtělo vidět aspoň budíky, nicméně zdá se mi, že se často vykašleš na to, abys měl na výjezdu správný otáčky. Stejně jako Marfi se soustřeď na brzdy, že jakmile začneš zatáčet už nesmíš brzdit. Snaž se to dělat tak, že brzdíš naplno když jedeš rovně (směrem pryč ze silnice) a když už jseš prakticky v zatáčce, strhneš řízení do zatáčky tak, abys využil zvýšený trakce na předních kolech z brždění. Čím líp se ti to podaří, tím narovnanější zatáčka bude.
Uživatelský avatar
pipka
 
Příspěvky: 81
Registrován: pon 15. pro 2008 14:15:13

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod Walker v ned 23. kvě 2010 13:34:22

To: Pipka - Díky, ano, někde jsem mohl klidně řadit o stupeň níž, to brždění je svatá pravda, idkyž jsem byl na brzdy spíš opatrný, brzdil jsem tochu dřív a zlehčej, v zatáčce jsem ale už nikde nebrzdil, kdyžt tak jen motorem. Šlo mě spíš o ideální stopu, třeba vůbec nevím, jak správně projet tu vracečku a pískání gum - podvozek???
Uživatelský avatar
Walker
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. pro 2008 19:51:44
Bydliště: Tišnov

Re: Jízdy na okruhu v Mostě 17.5. - změna !!!

Příspěvekod pipka v ned 23. kvě 2010 14:41:19

Vracečka: zkusil bych dvě stopy, která je rychlejší ... jedna při levém okraji co nejdál na brzdy a pak velmi prudce kolem apexu narovnat a zrychlovat ... druhá v podstatě jak to jedeš na videu, ale pomaleji. Ta nedotáčivost se kterou pískáš akorát ukazuje, že auto jede jinam než jsou natočený kola. Takže raději pomalejc a úplně vnitřkem, bez nedotáčivosti, co nejrychleji zase narovnat auto abys mohl zrychlovat.

Osobně si nemyslím, že máš nějaký problém s tlumiči nebo s tlakem pneu. To asi není nějaký semislick že ne ? Běžný pneu je potřeba hrozně šetřit, zvlášť na předokole. Neklouzat nepískat, raději čisťounce a lehounce ;) Ve výsledku je to pak rychlejší.
Uživatelský avatar
pipka
 
Příspěvky: 81
Registrován: pon 15. pro 2008 14:15:13

PředchozíDalší

Zpět na Akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků