TypeR kalendář 2010

Plánované a uskutečněné akce

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod Nesva v úte 04. kvě 2010 9:13:29

dany píše:Kalendář pro rok 2010...
... cca 3x rally test na nové trati s možností paralelní jízdy alá race of champions, ale ještě se mě neptejte kde a jaké to je, to je tajemství ;). Toto bude naše exclusivní základna, budeme mít i výborné podmínky a na trati se určitě objevíme mezi prvními...


Dany nemůžeš pustit nějaké info ohledně té nové tratě? Aspoň lokaci, profil nebo předpokládaný datum otevření...su napnutej jak kšandy :)
black CTR 7G 30th edition
Uživatelský avatar
Nesva
 
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 06. srp 2009 10:15:53
Bydliště: Brno

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod dany v úte 04. kvě 2010 14:59:55

Bojuje se s povolením, možná se to nestihne letos a pokud ano, tak až ke konci prázdnin. Jak budu něco vědět, dozvíte se to první...
Paradoxně investor je již od loňského podzimu a vše ukazovalo na to, že se začně v březnu stavět...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod dany v stř 26. kvě 2010 18:13:40

Stalo se to, co jsem předpokládal. Vzhledem k tomu, že není o akce ježdění na okruhu zájem, se s konečnou platností včera rozhodlo, že příští rok akce nebudou...

Jednání bylo docela husté, ale bohužel se tomu nemůžeme divit. Já sice chápu, že každý má teď finanční starosti, ale přesto jsem nečekal, že ani slováci, kteří neustále volají po jízdách na slovakiaringu nakonec dorazí v tak bídném počtu. Na prvních prvních dvou akcích pořadatel prodělal přes 10tis. EUR, takže se mu nelze divit...

Pokud nebude ani na následujícím ježdění na slovakiaringu dostatek lidí a akce nebude alespoň na nule, prodá se dokonce i termín v Brně, o něž je zájem je strany Rakušáků...

Co to znamená pro nás?
- Letos budou v nejlepším případě ty čtyři plánované akce, ale je dost možné, že jen dvě... (o Brno a Salzburg ring mají zájem Rakušané, takže se jedná o přenechání za náklady, není se čemu divit, proč to pořádat a ještě na tom tratit ??? :( )
- Piešťany jsou každopádně letos jedny a hlavně úplně naposled. Pravděpodobně se na ně ještě zvedne i cena, aby se nějak pokryla vzniklá ztráta z ostatních akcí :(
- Příští rok na hromadné organizování akcí také kašlu a budeme mít jen malé klubové akce, pro cca 10 lidí s tím, že přednost budou mít samozřejmě skalní účastníci... Dost jsem schytal kritiku i já... :oops:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod Well v stř 26. kvě 2010 19:39:01

Já mám s organizací MiataCupu letos naprosto stejný problém. Lidi už to asi na okruzích nebaví, škoda :| .
Mazda MX-5 1,6
Well
 
Příspěvky: 164
Registrován: ned 14. pro 2008 19:30:07
Bydliště: Plzeň

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod pipka v stř 26. kvě 2010 20:43:42

Že by to lidi nebavilo, to doufám že tak není.

Nicméně co zkusit jiný přístup k finanční stránce ... např. nějaký roční příspěvek (např. 10k nebo více), za který by byl zaručen nějaký počet akcí, které by byly buď zadarmo nebo za sníženou cenu. Možná že po takovém předplacení, by to ty lidi donutilo jet, a když ne, peníze se vracet nebudou. Je možné že někdo snáz na příští rok našetří na jednorázový poplatek, než když má každý měsíc vytasit 2-5tis. Kč.

Je to škoda. Bez akcí na okruzích si můžu koupit nějaký pohodlný auto a sledovat to tak leda v televizi. Nemusim se válet v garáži a pořád něco šolichat. Ne že by mě to nebavilo, ale motivace rychle vyprchá, když budu lítat po okresce a pak si doma řikat, jak jsem byl rychlej :roll: Hróózně rychlej :?
Uživatelský avatar
pipka
 
Příspěvky: 81
Registrován: pon 15. pro 2008 14:15:13

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod Eso v čtv 27. kvě 2010 0:35:09

bohuzel je poznat pokles zajmu asi na vsech odvetvich motorsportu...nebo mozna nejde tolik o pokles zajmu, ale lidi si to proste nemuzou dovolit...vidim to treba i na bazarech, sportovni auta vubec nejdou na odbyt, lidi kupujou jen tdi combi nebo benzin o obsahu 1.0...je to skoda, obzvlast pri pomysleni, ze si jinak clovek vicemene na okruhu nezajezdi-pominu-li verejny jizdy v brne :cry:
NS pacient
Eso
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 17. dub 2009 14:06:08

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod dany v čtv 27. kvě 2010 1:00:03

Když nejsem schopen obsadit jednotlivé akce, těžko to vyřeším nějakým ročním poplatkem, to už napřed nedá nikdo. To už pak lidi mohou rovnou jezdit s klubem sportovních aut :(...
Kvůli tomu jsem to hlavně dělal, abych omezil náklady pro lidi a zbytečně si neplatili catering, instruktory a pod. Každý si vezme jen to, co potřebuje a na druhou stranu, kdo chtěl, vždy jsem mu dal já nebo Martin instruktáž a zdarma. Jak moc to komu pomohlo a o kolik jsem horší než "profesionální instruktoři" co pracují pro klub sportovních aut, musí každý posoudit sám...
Nicméně za peníze, co pořádám já, se to jinak nedá pořídit :(
A to jsem kalendář zveřejnil hodně dopředu, protože lidi loni psali, že už si to na poslední chvíli nemůžou zařídit...
Nicméně já spíš docházím k názoru, že to jsou jen výmluvy...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod Well v čtv 27. kvě 2010 9:38:54

Není to jen o penězích. Já mám startovné 800,- Kč, pro ty co zaplatí včas. To je suma, kterou nechá rodina za občerstvení u McDonalda. Přesto je zájem menší než loni.
Mazda MX-5 1,6
Well
 
Příspěvky: 164
Registrován: ned 14. pro 2008 19:30:07
Bydliště: Plzeň

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod babo v čtv 27. kvě 2010 9:54:20

ja si myslim, že 250 odradilo spustu ľudí ako sme my, ktorí majú auto ako type r a pod. keď má niekto ferrari, tak je mu jedno koľko dá, 100 alebo 250 nie je žiaden rozdiel.

chápem, že prenájom je drahý, ale takto si akurát tak zvisili straty. lepšie zarobiť 90x 120 ako 20x250. navyše predsa len zlá neucast bola aj v tom, že na panonia ring nemali ešte ľudia auto hotové (trebárs aj ja). a na skring bolo zle počasie, aj keď tam zazracne nakoniec neprsalo.

mne osobne ostanú nakoniec posrane voľne jazdy v Brne a na Sk ringu :-(
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: TypeR race kalendář

Příspěvekod dany v čtv 27. kvě 2010 10:03:43

Cena se musela zvýšit, protože ani při otevření slovakiaringu se akce nezaplatila. Startovné bylo 100Eur a ani v tomto případě se nešlo 100aut. Těžko v dalších případech se sejde, navíc na otevření byl pronájem 10tis EUR za den a teď je 16tis. EUR !!!

Myslíš Babo, že by se teď při startovném 100Euro sešlo 160aut, když se loni na otevření sešla polovina??? Asi těžko...
Myslíš, že by se sešlo alespoň 110 aut kdyby bylo startovné 150EUR ??? Taky těžko...

Takže je kalkulace na 80 aut při 250EUR, z toho 40 míst je prodáno do Rakouska...

Na ten další slovakiaring se přihlásilo i 20 maďarů, akže by to snad mělo být v pohodě, no uvidíme...

Zamysli se nad tím, co píšeš a spočítej si to...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků