Nordschleife 2013?

Plánované a uskutečněné akce

Nordschleife 2013?

Příspěvekod Pepa 2,7 RS v stř 16. led 2013 21:53:08

Čau závodníci,

jak to letos vidíte s Ringem? Já bych jako obvykle rád vyrazil alespoň dvakrát...

Dnes byly zveřejněny termíny jízd pro veřejnost na první půlku roku (je mi jasné, že se to ještě může trochu měnit, ale aspoň něco...):
http://www.nuerburgring.de/angebote/fah ... leife.html
...a jsou již známy i termíny veřejných jízd ve Spa do srpna 2013 (snad později dají jako obvykle i něco na podzim):
http://www.spa-francorchamps.be/en/trac ... rience.php

Bohužel to opět nejde moc dobře dohromady... :roll: Uvedu pár zajímavých jarních termínů...

1. Úžasný termín by byl na konci března, nicméně to je počasí ještě hodně nejisté a asi by to chtělo rozhodnout se až dle aktuální situace dva tři dny předem... A jak tak právě koukám, tak se v daném termínu jede i Le Brno, tudíž toto zřejmě nepřipadá v úvahu...
- 29.3. (pá) Ring 8:00-18:30
- 30.3. (so) Spa 9:30-16:30
- 31.3. (ne) Ring 8:00-18:30

Ostatní zatím známé termíny ve Spa s Ringem moc neladí, takže další zajímavé možnosti budou výlety čistě na Nordschleife (hledám takové, aby navazovaly alespoň dva dny ježdění).

2. Nordschleife
- 6.4. (so) 8:00-19:00
- 7.4. (ne) 8:00-19:00

3. Nordschleife
- 11.5. (so) 8:00-19:00
- 12.5. (ne) 9:00-19:00

-------------------------------------------

Na pozdější termíny už nekoukám, kdo na to má čekat... ;) Mohu oba termíny (2+3) a celkem bych měl chuť risknout už ten duben... ale květnový termín také ok (předpokládám, že jezdcům Le Brno bude lépe vyhovovat právě ten květen než dva víkendy ježdění v řadě)...

No nic, je to předběžné, ale holt bych už nejraději vyjel... ;)
Pepa 2,7 RS
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 15. pro 2008 21:30:48
Bydliště: Praha

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod dany v stř 16. led 2013 22:43:20

Já to sem zatím ještě ani nedával...
Jde hlavně o to, že minule se ty termíny změnili koncem února, takže pak místo celodenního termínu ježdění, bylo pouze podvečerní, pamětníci z loňska pamatují :D
Takže hlavně s ohledem na počasí a závodní série uvažuji o termínech opravdu pozdějších...

Pokud se toho ale chce někdo ujmout a zorganizovat, není problém... Včera jsme to probírali i s Essem, takže asi problém nevidím žádný, pro ty co se nezúčastní závodů :D
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod Eso v sob 19. led 2013 13:21:52

a coz letos udelat trochu zmenu a spojit NS se Zolderem? tam jsme jeste nebyli....ze by z ULTRAS TYPER meli vitr i na dalsim okruhu :lol:

tady jsou terminy, ceny podobny jako ve Spa

http://www.skylimitevents.com/trackdays ... kdays.html
NS pacient
Eso
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 17. dub 2009 14:06:08

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod dany v sob 19. led 2013 14:42:39

To bych už asi jel někam jinam...
- nějak mě ten okruh tvarem neláká
- z Adenau to je více než 2x dále než do SPA :(

To je asi jednodušší udělat nějaký výlet samostatně o něco blíže, jak jsme se spolu bavili, tedy třeba Lausitzring, Slovakiaring nebo přinejhorším RedBullring
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod Eso v ned 20. led 2013 13:39:45

takovy rozdil to neni, do spa je to 122km a na zolder 184km ;)

problem je v tom, ze na jinych okruzich neporadaji volne jizdy, nebo velmi omezene, nebo pouze pro cleny klubu atd

mne se libi ta myslenka jak mivaji anglani: "nurburgring tour 2013" a behem tydne projedou tri ctyri okruhy. to by jsme meli usporadat 8-)
NS pacient
Eso
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 17. dub 2009 14:06:08

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod dany v ned 20. led 2013 13:48:31

Nad tím jsem také přemýšlel, ale zase co když se Ti na autě stane něco hned na začátku :( , to jsi potom docela v háji...
Proto se mi víc líbí nápad výletů na jeden max. dva okruhy najednou... Navíc je stále méně času :(

No a co se týká toho Zolderu, hlavně vidím problém v čase, do SPA jezdíme hodinu, ale na Zolder mi to hlásí hodiny dvě...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod Eso v ned 20. led 2013 17:06:20

no kdyz ses autem neco stane, tak jsou prakticky moznosti dve: na ringu si muze clovek pujcit auto nebo ta druha,horsi, ze se stane pouze divakem, pripadne se sveze s nekym sem tam nejake kolecko z party....defacto loni jsem to takhle mel ja a dalo se to vydrzet....je to nemily,.ale da se to
navic vzdycky tam vyrazime s peclive pripravenyma autama,takze ta sance, ze by si nekdo vubec nesjel je podle me minimalni....a v neposledni rade mame nyni v zaloze tri odtahovky co pojmou devet aut, tak do cr to vzdycky nejak dostaneme ;)

ze je stale mene casu je pravda a nic s tim neudelame, kazdy mame nejake povinnosti a zaliby, takze je to o prioritach....ja osobne radsi budu tyden cestovat po okruzich, nez tyden lezet na plazi 8-)

a do spa jsme jezdili po okreskach, do zolderu je to dalnice, takze ta casova ztrata se mi nezda markantni....ale ja nerikam ze musime do zolderu, je plno okruhu, jen bych chtel navstivit dalsi a dalsi (slovakiaring se mi nelibi a to rakousko uz vubec ne :D )
NS pacient
Eso
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 17. dub 2009 14:06:08

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod Eso v stř 23. led 2013 7:25:40

tady jsou trackdays z cele evropy

http://www.openpitlane.de/

takze kam vyrazime?
NS pacient
Eso
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 17. dub 2009 14:06:08

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod dany v stř 23. led 2013 8:42:59

Přemýšlel jsem nad tím, bavil se s pár ostatníma a většina je pro pozdější termín NS. Navíc já ani v dubnu ještě nebudu mít auto, protože nejdříve je musím udělat Vám ostatním :D

Už jsem to předělal v kalendáři...

Jak jsem koukal na ten poslední odkaz, tak někdo dělá racing day ve SPA v pondělí 13.5., pravděpodobně by tedy šlo se k nim připojit a dát dva dny na NS a v pondělí SPA...
A jsou to Angláni, Ti budou rychlí jen na rovinkách :D ... většina... dufejme...


No a kromě toho, bych byl i pro nějaký termín jet třeba s piston clubem, kteří jezdí NS kolem dokola a dát si tak konečně také celé kolo NS, třeba 2x - 3x dokola a v kuse :)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Nordschleife 2013?

Příspěvekod Pepa 2,7 RS v stř 23. led 2013 16:08:53

Tak s tím květnovým termínem na Ringu počítám...

Jen jsem koukal na stránky toho anglického klubu, co bude jezdit v pondělí 13.5. ve Spa - a jedno auto vyjde na 500 liber... Což je opravdu ranec ve srovnání s běžnými track days, které pořádá přímo okruh (4 půlhodiny za 235 EUR)... Leda bychom dostali nějakou skupinovou slevu... 8-)

Jinak k ostatním okruhům - osobně bych s radostí jel opět Slovakiaring, který se mi loni (asi i díky relativně nízkým očekáváním po předchozích referencích) dost líbil... Takže sleduju racingwheels.sk, na jejichž ježdění jsme tam byli loni...

AUT, HUN - rád se přidám, pokud to čas aspoň trochu dovolí...
Pepa 2,7 RS
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon 15. pro 2008 21:30:48
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron