Soukromá srovnání pneu

Jaké pneu požívám, případně které preferuji

Sériové pneu Bridgestone
11
37%
Sériové pneu Pirelli
5
17%
Sériové pneu Michelin
3
10%
Sériové pneu Dunlop
1
3%
Sériové pneu GoodYear
0
Žádná hlasování
Sériové pneu Falken
1
3%
Jiný druh sériových pneu
3
10%
Semislick Toyo R888
0
Žádná hlasování
Semislick Falken RT-615
5
17%
jiný druh semislick
1
3%
 
Celkem hlasů : 30

Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod dany v stř 07. led 2009 2:48:54

Chtěl bych otevřít ještě jedno téma, na které poslední dobou narážíme a bylo by tedy asi správné mu vyčlenit vlastní část.
Pneumatiky jsou urcite hodně důležité, takže budu chtít znát také Váš názor a jaké pneu používáte nebo používali, jak jste s nimi spokojeni a samozřejmě neuškodí nějaké to srovnání s jiným typem.

Pár slov úvodem.
Měl jsem možnost vyskoušet různé pneu napříč spektrem od sériových až po závodní. Některé jsem si oblíbil, některé mi nevyhovovali. Moje názory a zkušenosti se budou lišit od Vašich a to je správné.

Sériové pneu...
Tady čekám největší roztžky. Já osobně do čela této kategorie stavím Bridgestone S02 a S03-PP. Tyhle gumy mě opravdu vyhovovali a byl jsem s nimi nadmíru spokojen o to větší zklamání mě přinesli RE-050 a RE-050A. Po těchto špatných zkušenostech jsem hledal sériovou gumu jinou, nejlepší poměr cena/výkon. Tu jsem osobně našel ve Falkenech FK451 a FK452, které osobně řadím na pomyslnou stříbrnou příčku, ačkoli hodně z Vás si na ně stěžovala, já byl s jejich výkonem a čitelností spokojenej. Na bronzový stupínek bych dal asi Uniroyal rally 550, ačkoli to je již delší dobu co jsem je jezdil.

SemiSlick...
Tady jsem bohužel také vyzkoušel několik druhů (od Hankooku Z212 až po Toya R888) až mě napadla spásná myšlenka, že když ty Falkeny FK452 nejsou úplně špatný, co zkusit ty RT-615 a přivezl jsem jich pár na zkoušku. Nic jiného na normální ježdění už nechci to je prostě to, co mi vyhovuje a funguje. Ten Hankook mě hodně zklamal, byl špatnej na vodě i suchu, Kumho Ecsta MX (KU15) zase docela příjemně překvapil, Toya R888 jsou na suchu výborné, na vodě je to slabší, ale mají poměrně hodně malý nájezd... avšak Falkeny RT-615 jsou jen jedny
Myslim, že na suchu zdatně sekundují Toyo, vydrží déle, na okreskách je rozdíl neznatelný a na okruhu fungují nejdříve sice o něco málo hůře, ale Toya se na CTR po pár kolech přehřívají a pak už je Falkeny předčí. Kde však ze všech semislicků excelují nejvíce, je na vodě. Přestože semislick není na vodu určen (prioritně) Falkeny se na ní chovají velice kultivovaně a pokud se zahřejou, podávají dokonce lepší výkon na vodě než sériové pneu a to je myslím dobrý vysledek.

Závodní pneu ...
nemá zatím cenu hodnotit, moc lidí to s nima asi zkoušet nebude :)

falken_azenis_RT-615.jpg
falken_azenis_RT-615.jpg (13.85 KiB) Zobrazeno 10301 krát
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod babo v stř 14. led 2009 1:57:26

No, velmi zaujimava tema :)

V prvom rade moje skusenosti. jazdil som hodne este starsie Bridgestone Potenza RE040, ktore boli casto ako OEM obutie aj na CTR 7G. Neboli zle, mali ale tvrdsiu zmes a hooodne tvrdu bocnicu (aj ked neboli reinforced). Ta napomahala zpatnej vazbe (ktoru ale predokolky nemaju prave uzasnu, dnes je to skor zbozne prianie),a le preda, lepsi prehlad od cesty od nich bol a nedeformovali sa bocnice prilis v zakrute, cize naklony boli o nieco mensie. Tvrda zmes vsak nebola az tak lepiva, ako UHP by som im dal tak znamku 3, dobre :) .
Dalsia UHP guma je Michelin Pilot Sport PS2 a hoci Michelin nemam v laske (obzvlast zimaky a primacy obecne). Ale toto je zaujimava guma. Ma hodne makku zmes, takze pri teplotach tak do 25 stupnov drzi neskutocne dobre. O to ale zas horsie je to pri velkych teplotach, tam vyslovene citit zhorsenie vlastnosti. Bocnicu maju dost makku, co napomaha komfortu. Sposobuje zas trochu vacsi naklon, ale proste to treba akceptovat, v zakrute pockat az sa trochu zhupnu a potom sa moze este v najazde pred apexom trochu pridat a drzat plyn konstatne, makka zmes podrzi velmi prijemne. Na vode su lepsi priemer, GOODYEAR F1 sa miz dali lepsie (tie som nejazdil az tolko). Prekvapivo vydrzia aj dost vela, cez 20 000km nie je problem, myslim, ze by mohli dat aj 30. Pri kludnejsom jazdeni v normalnej premavke a obcasnom plnom blbnuti na prazdnych cestach
RE 050A sa mne celkom pacia na rozdiel od Danyho, maju asymetricky dezen. 050 nestali za moc a 050A ich dost rychlo vymenili. Nemaju az tak ultra trvdu bocicu ako RE040, zmes je taka stredna, drzia slusne a su lepsie pri vyssich teplotach.
Velmi dobre UHP su podla mna Pirelli Zero Nero, je to starsia guma, ma makku zmes, bocnicu makksiu, ale nedeformuje sa tak ako PS2. A su myslim aj v reinforced verzii. Znamy na nich dal 30 tisic a to bol parkrat aj na okruhu, ale zas par dalsich znamych sa stazovalo, ze dali len 15 tisic km. Navyse su velmi dobre aj na vode.
Pre mna z beznych gum su najlepsie Pirelli Zero Nero, potom Michelin PS2, za nimi RE050A a CONTI SportContact3 (na niektorych autach sa smykaju). Super su aj Pirelli Zero Rosso Asymetrico, ale tir su lepsie pre tazsie auta typu M3, E55 AMG a podobne :)

Co sa tyka Semiclick... Ma niekto skusenosti na bezne letne jazdenie okrem Danyho? :) Fakt sa s tym da po zahriati aj na vode? Dokonca lepsie ako seriovo? nie ze by som Danymu neveril, ale mam rad nazor od viacerych ludi :) Ja som isiel len TOYO, na suchu su fakt dobre, ale na vode je to na odstavenie auta a najdenie prveho hotelu :)

Kaufi, Ty si taky adept, co to mozno obuje aj na CTR 8G. Pojdes do 17'' alebo to obujes dokonca na 18''?
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod dany v stř 14. led 2009 9:26:41

To Babo: Mě by zajímalo, jestli jsi jezdil na předchozích prémiových pneu od Bridgestone - S02 a S03PP. Proti těmto gumám jsou jak RE050 tak i RE050A krok zpátky. Jinak je ta guma pořád dobrá, ale to mě nestačí. Rozdíl mezi RE050 a RE050A nebyl nijak výrazný a osobně jsem došel k názoru, že směs je stejná, konstrukce víceméně stejná, jen bych řekl, že RE050A měla o malinko tvrdší bočnici. Rozdíl jsem tedy viděl jen v dezénu, kdy ten asymetrický RE050A se opravdu choval o kousek lépe ve všech ohledech.

SemiSlick jezdí od loňska z našeho fóra Kaufi, Pipka, Kozina a jinak ho jezdí i pár kamarádů na Megane Sport 2.0T, BMW M3 a třeba Nissan 350Z. Nikdo si nestěžoval, všichni jsou spokojeni a objednali i letos, navíc na tom okruhu v Mostě za deště se mnou jezdila na těch semislickach právě ta M3 a MeganeSport2.0T (+ Kaufi ;) ), pokusím se dostat z nich pár řádek osobně, zprostředkovaně pak byli všichni překvapeni, jak dobře to na vodě funguje (včetně mě). Není to sice úplně relevantní, ale na tom okruhu s náma jezdilo Porsche 911Turbo obuté na sériových UHP Pneu a přestože to je čtyřkolka s nesrovnatelným výkonem a nemůžu (ani nechci) hodnotit jezdecké umění řidiče (pomalu rozhodně nejel :) ) byl jsem na těch semislickách o více než 2s na kolo rychlejší a mé časy se pohybovali kolem 2:05.

Letos do rodiny "semislickerů" přibývají Walker, Willy2.0, 2.7RS a Tomikuss, tak srovnání bude ;)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod babo v stř 14. led 2009 15:17:45

No ja som Tvoju ponuku na semislick prepasol :) To som este netusil, ze sa pridam do rodiny TYPE R tak skoro a navyse neviem, ci by som do toho isiel aj tak :) Mozno by sa dali nejake seriove UHP na beznejsie jazdenie a keby som chcel ist blbnut, alebo dokonca na okruh, isiel by som sa na semislick.

A mohol by si prezradit aspon na akom rozmere semislick jazdi Kaufi na CTR 8G (a teda je sprana uvaha Tomikuss = Kaufi? :D ). Jazdi 225/40 R18 alebo isiel nizsie na 225/45 R17? A ma reinforced, alebo nie?
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod babo v stř 14. led 2009 15:25:52

jo a Bridgestone S02 som jazdil len parkrat na S2000 a pacili sa mi hodne. Ale aby som ich az tak hodnotil, to neviem... RE050A su podla mna slusne, ale niekedy precenovane... Spusta ludi ich stavia hned za Pirelli, mne sa daju PS2 trebars lepsie.

Naozaj ale strasne zavisi aj od auta, trebars sa mi stalo, ze Dunlop Maxx na nejakom aute fungoval isuper, na inom dost zle... Preto si spravne predpokladal, ze seriova guma bude predmetom najvasnivejsej diskusie asi :) Na druhej strane tu skoro kazdy bude jazdit semislick, takze mozno ani nie :)
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod dany v stř 14. led 2009 23:46:56

babo píše:A mohol by si prezradit aspon na akom rozmere semislick jazdi Kaufi na CTR 8G (a teda je sprana uvaha Tomikuss = Kaufi? :D ). Jazdi 225/40 R18 alebo isiel nizsie na 225/45 R17? A ma reinforced, alebo nie?


Kaufi i Tomikuss (prestoze to neni rovna se) jezdi na CTR8G Semislick v rozmeru 225/40 R18 se zesilenym bokem. Na okruh ma kaufi pak jeste sadu 200/625 R17
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod babo v čtv 15. led 2009 15:57:36

no ze su to dve rozne osoby som uz pochopil.

A nebola by 225/45 R17 RF semislick lepsia volba? Pripadne co si o nej myslis? Ak ich clovek pouziva aj na okersky, nie len na okruh
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod dany v čtv 15. led 2009 20:25:07

Ano, z určitého hlediska je volba 225/45 R17. Mě osobně se na tomto rozměru také lépe jezdilo s 8G, na druhou stranu, když máš auto s osmnáckama diskama, nechce se Ti všechno vyhodit. Lepší trakci a boční vedení má určitě 225/40 R18, na okreskách je lepší 225/45 R17. Tak si vyber a rozhodni :x
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod willy2.0 v čtv 15. led 2009 20:28:30

Tak Babo,na okrsky to je danýýý,těším se,to bude mít Tajpárek"s těma gumama,do a ze zatáčky o 40ps víc:)!!Myslím,si,že to bude skvělý,bez chyby...Moc to pocítíš,moc...Guma je základ.Co se týče série gum,nedám dopustit na Bridgestone Potenza"RE 040 a Micheliny PE2...Obě paráda(měl jsem je na Cliu)...rozuměno,krásně předvídatelný,moc se neopotřebovávali(akorát bočnice.)...K Pirellkám vztah nemám moc..Na CTR"jsou P Zera Nera"v 18",,jako maj dobrou přilnavost i ted v zimě(než napad sníh:)ale občas mi sklouznou víc,než chci..nevím.Mám rád Bridge"moc..
willy2.0
 

Re: Soukromá srovnání pneu

Příspěvekod dany v čtv 15. led 2009 21:55:42

Pokud se opotřebovává bočnice hodně, znamená to, že je měkká, nebo se mýlim? :D
Pokud je bočnice měkká, pak ale guma nemá zase optimální boční vedení ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na Pneu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron