Čištění kol

Konkrétní vzniklé problémy a jejich možné řešení

Čištění kol

Příspěvekod Nesva v úte 08. říj 2013 15:52:08

Udržet kola stále čistá je v podstatě nemožné, na to jsem rezignoval už dávno, ale zase je úplně ponechat svému osudu, jsem taky nechtěl. Čištění kol není nic příjemného, to asi to znáte všichni – zejména majitelé světlých kol v kombinaci se závodnějšími prášivějšími deskami. Já mám v tomto směru parádní kombinaci bílých kol s deskama DS1.11, takže už po několika desítkách kilometrů se začne na kolech usazovat černý mazlavý povlak.
11.jpg

Vyzkoušel jsem několik přípravků na čištění kol, účinnost byla vždy dost podobná – trochu to fungovalo, ale nakonec vždy nějaký zažraný bordel zůstal (zejména v rozích), což se muselo pracně vydrhnout (tam se mi osvědčil klasický CIF). To drhnutí mě opravdu nebavilo a čím déle se to nechalo nečištěné, tím horší to pak bylo. Koncem loňské sezony už byly kola v takovém stavu, že místo čištění jsem je radši nechal opískovat a dát nový nátěr (opět Komaxit) – kola vypadala parádně.
11a.jpg

Bylo mi doporučeno dát zrovna na kola nějaký ochranný přípravek – volba padla na Supreme Nanoalutec (http://www.oleje.cz/p/supreme-nanoalutec-60-10789). Kola jsem letos za celou sezonu čistil jen 2x a vždy stačilo jen přejet houbičkou s jarovou vodou, ošplíchnout a zase byla jako nová – i v rozích!
11b.jpg

Prostě propastný rozdíl ve srovnání s tou dřinou z minulých let. Pokud by někdo podobnou "nano" ochranu zvažoval, určitě doporučuju.
black CTR 7G 30th edition
Uživatelský avatar
Nesva
 
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 06. srp 2009 10:15:53
Bydliště: Brno

Re: Čištění kol

Příspěvekod jarka v stř 09. říj 2013 16:33:45

To nevypadá vůbec zle. Pro takovýho lempla na číštění auta jako jsem já by to mohlo pomoct - testnu to.
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: Čištění kol

Příspěvekod maxxi v pát 11. říj 2013 6:02:47

Už mám objednáno, díky za doporučení

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk 2
Uživatelský avatar
maxxi
 
Příspěvky: 213
Registrován: stř 09. lis 2011 23:13:05
Bydliště: Hostivice

Re: Čištění kol

Příspěvekod zitnyp v čtv 24. říj 2013 17:24:25

mam tohle - http://www.chemicalguys.cz/products/wheelguard/ a kdyz na to na zacatku sezony nezapomenu, tak pak vetsinou kola beru jen vapkou...
Honda Civic 8G 1.8iVTEC 103kW MY2007 6MT Milano Red (daily)
Mazda RX8 170kW MY2004 6MT Lightning Yellow (trackday)
zitnyp
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát 13. zář 2013 11:34:13
Bydliště: Stěžery - Hradec Králové


Zpět na Problémy, aneb jak na to

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron