otacky pri volnobehu

Konkrétní vzniklé problémy a jejich možné řešení

otacky pri volnobehu

Příspěvekod malymato v čtv 09. zář 2010 15:21:28

zdravim pani... hned na uvod musim napisat ze autam rozumiem velmi malo, tak ak sa spytam nieco fakt sproste, prosim o zhovievave reakcie...

nedavno som si zadovazil typeR po prvom majitelovi, z ktoreho som mal pocit ze na aute pozna fakt kazdu skrutku a prikladne sa o neho stara... auto vyzera po piatich rokoch fakt ako nove... o co vacsie bolo moje prekvapenie ked som nahodou zmeral hladinu oleja a na ryske nic... tak som kupil 5W40 a pomaly dolieval... v motore chybalo 2 L oleja (ano dva LITRE)!!!... samozrejme som sa citil ako debil, kedze som si motor dve jazdy predtym celkom uzival a uvedomil som si ako musel motor trpiet... ale k veci... po doplneni oleja mi po nastartovani otacky vybehnu na 2000 a postupne (par minut) ako sa motor zohrieva klesaju pri volnobehu na cca 800-900... chcel by som sa len spytat, ci je to normalne... dik!
malymato
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 09. zář 2010 14:50:45

Re: otacky pri volnobehu

Příspěvekod dany v čtv 09. zář 2010 15:41:22

Ano, to je opravdu naprosto správné...

Nicméně, auto je lepší ohřívat pomalou jíznou, nikoli na místě...

Program v jednotce je nastaven tak, že ...
... do teploty chladící kapaliny 40st. udržuje volnoběžné otáčky na 1800rpm
... od teploty chladící kapaliny 45st. do 60st. udržuje volnoběžné otáčky na 1500rpm
... od teploty chladící kapaliny 65st. do 75st. udržuje volnoběžné otáčky na 1050rpm
... od teploty chladící kapaliny 80st. udržuje již volnoběžné otáčky cca 750rpm CTR8G a 850rpm CTR7G
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: otacky pri volnobehu

Příspěvekod malymato v čtv 09. zář 2010 15:48:02

diky moc, hned sa mi bude kludnejsie spavat ... samozrejme planujem co najskor vymenit olej komplet aj s filtrom
malymato
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 09. zář 2010 14:50:45


Zpět na Problémy, aneb jak na to

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron