Škrablavé zvuky od motoru do 3000 otáček

Konkrétní vzniklé problémy a jejich možné řešení

Škrablavé zvuky od motoru do 3000 otáček

Příspěvekod chcesemihatchet v čtv 25. srp 2016 12:20:45

Zdravím

Mám Civica Type-R FN2 r. v. 2008. Auto má najeto 155 000 km, ne ale sportovním způsobem, převodovka je původní a naprosto OK, spotřeba oleje víceméně neměřitelná.

Co mě trápí je, že se na druhou a třetí rychlost ozývají od motoru takové škrablavé, souvislé nepříjemné zvuky. Je to jen v nízkých otáčkách od cca 1300 až do 2300. Nevím, jestli jde zvuk spíše odspodu, nebo odněkud od víka. Fakt tohle zatím nevím. Ale určo bych neřekl, že je to něco z hloubi motoru.

Projev zvuku je ovlivněnej rychlostí sešlápnutí pedálu plynu - sešlápnu ho rychle, silně a rychle si to "škrábne, zachrastí", přidávám plyn pomalu, chrastí si to dlouho a plynule, až to dojde někam pod 2500 otáček a pak pohoda. Přidávám opravdu pomalu a plynule, nechrastí to.Je to vlastně jen záležitost rozjezdů a nějakýho dušení ve městě. Při volnoběhu či ve vysokých otáčkách nikdy ani stopa po takovejch zvucích. Motor sebou v silentblocích neškube a jeho chod je až na tyhle zvuky sametově hebkej. Ventil odfuku z klikovky je taky OK. Děje se to při studenym motoru, stejně jako při teplym.

Tak nevim, je tohle běžnej projev při podtočení ojetýho motoru benzinovýho dvoulitru FN2?

Co mě napadá:
- silně a blbě vibrující šusplech na zaplastování pod motorem
- rozvoďák (ale pochybuju)
- napínač rozvoďáku

Děkuju všem za tipy!

Milan
chcesemihatchet
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. srp 2016 12:08:12

Zpět na Problémy, aneb jak na to

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron