Budoucnost Honda Civic TypeR...

Co se jinam nehodí, nebo případně nevejde

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod dany v stř 04. bře 2015 20:35:44

Já budu uvažovat až o modelovém roce 2017, to už bude vše vychytané, nebo počkám na CTR 10G, něco mi říká, že by to klidně mohla být i čtyřkolka, ale to je zatím sci-fi :)
Nebo jedině, že bych se k němu dostal za super peníze a pak bych to vzal dříve a klidně to půjčovat za úplatu...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod TomikTT v stř 04. bře 2015 21:45:23

Nafoukáná Honda AWD by se mi líbila více ... viz třeba Ford Focus RS 3.gen.a já prostě tvrdím: když přeplnovat, tak to pak ale posílat na všechny kola.
Sežerte mě klidně, ale já z toho turba v CTR9G prostě zatím rozsekanej uplně nejsem ... no tak se divnej no :D Jen ten čas na NS pořád nedokážu nějak vstřebat (pouštěl jsem si to milionkrát) :D a respekt no ... vubec si nedovedu představit, co pak to NSX 2g. bude zač :twisted:
Těším se aspon na to, že tam vezmou serii znova a jen ten čas potvrdí to 8-)
Ale auto se mi libí i v té finální produkční podobě a na živo to bude určitě zase jiný, hezčí. Libí se mi to víc než všechny obludný nejnovější BMW ///M

Na Maxxiho otázku .... Já ne! Jsem momentálně spokojený, ale když mi někdo v tom sveze, tak ho do ... nepošlu :) a když se budu moc posadit za volant, tak si to rád i zaplatim, když to bude dostupný.
Dozvíme se tento rok třeba časy z Mostu, Brna ?
TomikTT
 
Příspěvky: 62
Registrován: úte 26. lis 2013 10:13:55

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod dany v stř 04. bře 2015 21:57:02

psal jsem to několikrát, bohužel auta budou dostupné nejdříve v říjnu, takže spíš až příští rok...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod jenda200 v stř 17. čer 2015 17:20:01

jenda200
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15. kvě 2011 15:45:19

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod dany v čtv 18. čer 2015 19:59:13

Netuším, co je na tom zajímavé :lol:

Ale teď vážně... Nemá cenu se tímto nějak zabývat... Je to problém Hondy, ačkoli pochopitelný, neboť ji tlačí čas...
Motor v tajpáru totiž ještě nemá finální software, problém je s kalibrací, kterou za ni odpovědný výrobce ještě dle mých informací nedodal. Bez toho musí být Honda opatrná a auto nejede na plný výkon, jsem osobně zvědav, zda se to podaří doladit v prvních autech, ani by mě nepřekvapila svolávačka v říjnu-listopadu pro první verze aut a výměna ECU či minimálně přehrátí aktuálního SW...

Prostě všichni Hondu tlačíme a evidentně má cca půl roku zpoždění za svým plánem, tím méně času a musí některé věci řešit za běhu ...

Ale to se podá a modelový rok 2017 už bude úplně v pohodě :twisted:
BTW: Možná už v kabátu Civic 10G :lol:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod dany v ned 15. lis 2015 11:54:38

Bohužel dochází na moje slova a výroba tajpárů 9G se stále odsouvá, několika lidem jsem vysvětloval již v létě proč a co je za problémy, ale nemůžu tyto informace dát na web...
http://www.typerblog.com/news/customers ... -r-orders/
http://www.carbuyer.co.uk/news/150989/w ... ined-delay

Nicméně v kostce bych řekl, že základním problémem je to, ačkoli si to asi mnozí neuvědomují, že tento motor neprojektovala ani neladila HONDA :cry:
Toto již není motor Hondy, je to první motor, jehož projekt si Honda zadala u externího dodavatele... Druhý takový motor je třívalcový litrový turbo motor, který přijde příští rok na podzim (možná, alespoň je tak plánovaná jeho homologace, ale zatím není zdaleka ve stádiu sériové výroby)...
Jediným současným turbomotorem, u kterého se dá říc, že pochází z dílny Hondy, je čyřválcový 1.5T

Ano, je to smutné, ale největší výrobce motorů na světě si vznik motoru do svého prestižního modelu objednal u externího dodavatele :cry:

Díky tomu jsou jak motor 2.0T tak i 1.0T sice "hrdého" označení VTEC Turbo, ale ten VTEC je pouze na jedné vačce (2.0T na výfukové a 1.0T na sací, protože to zase projektovaly dvě různé firmy) a věřte mi, měl jsem ten motor již na stole rozebraný, je mi jasné, že kdyby tam nebyl, tak je výkon naprosto stejný a rozdíl v průběhu kroutícího momentu i odezva turba neznatelně jiná... Je to jen a pouze marketingový tah Hondy, bohužel a projekčním kancelářím to spíše komplikuje život a zvyšuje zbytečně hmotnost asi o 5kg...

Možná teď pochopíte, proč je mi z nového tajpára dost smutno...

Pokud vůbec vyleze model 2016, jakože kdyby ne, byl by to obrovský průšvih, tak první modely které stojí za koupi budou v modelové řadě 2017, dříve nedoporučuji kupovat, změny v modelovém roce 2016/2017 budou daleko větší, než byly změny u průšvihového modelu tajpáru 8G 2007... Za pár let, až těm tajpárům 2015 a 2016 skončí záruka, budou to auta za cenu tajpárů 8G a cenu budou mít díky problémům jen modely 2017 a pozdější, ale jestli mám pravdu, to se ukáže až s odstupem...

Nicméně aktuálně se zvažuje varianta rovnou předčastně vypustit tajpára 10G (10. generace Civica je téměř hotova) s "optimalizovaným" motorem a díky tomuto uspíšení si vlastně napravit reputaci a udělat z nevýhody výhodu... Uvidíme...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod R4ms3S v ned 15. lis 2015 19:11:26

ty jo, díky za info Dany, né že bych měl v plánu kupovat, ale tyhle informace se hodí znát nebo o nich aspoň vědět! :idea:
Honda CTR 7G - XYZ SuperSport + BuddyClub + Spoon N1 Replica + EBC TurboGroove
http://www.r4ms3s.cz/ctr/ & http://www.honda-club.cz/forum/viewtopic.php?t=43746
Uživatelský avatar
R4ms3S
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. srp 2012 21:15:09
Bydliště: Praha / Zojmo

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod jarka v ned 15. lis 2015 19:47:58

Bych to neviděl tak černě - porostou ceny těch našich babiček :) - v rámci vzpomínek na staré dobré časy. Je spíš smutný ten globální trend automobilek co něco znamenaly a uměly...
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod maxxi v pon 16. lis 2015 22:54:20

jarka píše:Bych to neviděl tak černě - porostou ceny těch našich babiček :) - v rámci vzpomínek na staré dobré časy. Je spíš smutný ten globální trend automobilek co něco znamenaly a uměly...


Souhlas!!!
Uživatelský avatar
maxxi
 
Příspěvky: 213
Registrován: stř 09. lis 2011 23:13:05
Bydliště: Hostivice

Re: Budoucnost Honda Civic TypeR...

Příspěvekod jarka v úte 17. lis 2015 23:57:37

Dám to sem, páč cupra je pro ctr přímá konkurence: porovnání RS230 kombi vs. Cupra ST. Zajímavý na tom je, že španělský kombík dal kolo v Mostě s redaktorem za volantem a na uhp gumách (Conti Sport contact 5) hodně pěkných 1:59.2, což ukazuje že ten Fulínův čas asi nebyl podvrh a v Cupře je hodně slušnej potenciál...
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Volný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron