EP3 životný sen

Co se jinam nehodí, nebo případně nevejde

EP3 životný sen

Příspěvekod soki v sob 31. pro 2011 11:15:34

Ahoj. Volám sa Jakub a som zo Slovenska. Chcel by som sa čo to viac dozvedieť o CTR ep3. Od malička som bol vychovávyný na honde a tak mi prirástla k srdcu. Ako prvé rodiné auto sme mali Acuru integru r 1987 dovoz z usa, objem 1,6l 132k naozaj zážitok, ďalej sme mali civic 4th generácie také malé žihadielko s 1,6 125k teraz si otec kupil Hondu civic 2003 type S. Medzi tým sme prešli nejakými oplami a klasickými koncernovkami pasat variant, octavia combi. Type S ma otec ako zabavku pre starých pánov lebo tí by v TYPER dostali infarkt. Ja som o niečo mladší a EP3 mi prirástla k srdcu a chcel by som si ju kúpiť ako auto na krásu ale aj bežné jazdenie cca 25000km ročne. na začiatok by som vedel mať po kope cca 7000€ tj 180 000czk. Je možné za tieto peniaze kúpiť CTR? Našiel som dva kúsky v čechách za cca 180000czk u nás na slovensku to v podstate vobec nie je...... nájazd okolo 200 000km by nemal byť problém podľa toho čo som čítal. Vedel by mi niekto povedať na čo si treba dávať pozor, čo treba najmä kontrolovažňť pri kúpe a kde je najlepšie hladať? Či dovoz z EU alebo radšej česko slovensko? A posledná otázka je aký je rozdiel medzi 5 stupnovým a 6 stupňovým 5stupňový som našiel roky 2002a 2003 a potom už len 6 stupňové. ďakujem veľmi pekne za odpoveď
R- 16659
soki
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 31. pro 2011 0:03:08
Bydliště: Trenčín

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod dany v ned 01. led 2012 14:57:22

Ahoj, těch 7tis € je na dobrý kus docela málo, občas se sice objeví něco zajímavého, ale to je hned pryč.
Za ty peníze koupíš většinou před FL verzi, u které je většinou dle zkušeností těch 150tis až 200tis km na motoru docela dost a na repase :( (po FL verze mají sice jen pár změn, ale zrovna na opotřebení motoru mají docela vliv, co jsem vypozoroval, ale také to není pravidlo...)
Lepší je po FL verze, nicméně ty jsou zase výrazně dražší...

Teď jsem poprvé prodával po FL verzi pod 200tis kč (tedy pod 8tis €) ... viewtopic.php?f=18&t=552 ale ta cena byla nízká jen proto, že majitel potřeboval rychle peníze a auto mělo najeto 187tis. km, přes některé nedostatky si stále myslím, že to byl dobrý kup a auto je v dobrém stavu na ty najeté km a nebylo nikdy bourané na nosné části, což je docela důležité, neboť je to dost náročné na opravu a málo kdo to umí udělat správně. Samozřejmě šťouchance typu blatník, nárazník, světlo a podobně nejsou žádnou překážkou, málo aut je opravdu nebouraných...

Jinak ale stále je třeba počítat, že pokud koupíš libovolné CTR s více než 100tis. km, že to bude do budoucna vyžadovat další investici... :( Nikdo do toho nevidí a je naivní si myslet, že majitel před tebou to šetřil, kvůli tomu si to nikdo nekupuje... Občas jsou kousky, u kterých znám historii a troufnu si potenciálnímu kupci říct, domnívám se, že to je v dobrém stavu, ale každému říkám na rovinu, že to na 100% nedokážu říct, pokud to nerozeberu...

Takže pokud jdeš něco kupovat, je to u staršího kousku vždy loterie a ani já nedokážu říct, v jakém přesně to je stavu, jsou určité indicie, které dokážou trošku osvětlit stav, ale to zase chce hodně zkušeností a hodně najetých km s tím autem...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod soki v ned 01. led 2012 19:19:23

Ďakujem. Ako hovoríš auto sa bud podari a je bez chybné alebo sa nepodarí a môže sa kaziť stále. chcel by som sa spýtať ešte na tú prevodovku sú aj 5st a sú aj 6 st. Aj zmena radenia bola súčasťou FL?

teraz som vyhľadal na internete túto. http://www.hondaklub.cz/forum/viewtopic ... a9664eea7a len to že je celá striekaná ma odrádza od toho že asi bola dosť búraná. ale ešte som o nej snikým nepísal takže neviem. škoda že je 400km od môjho bydliska.

ďakujem za radu a prajem veľa šťastných kilometrov.
R- 16659
soki
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 31. pro 2011 0:03:08
Bydliště: Trenčín

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod dany v pon 02. led 2012 9:37:05

CTR7G v Japonsku a v Evropě měl pouze 6-i rychlostní převodovku. 5-i rychlostní převodovka byla jen na CTR7G v Americe u verze 160HP...

Takže převodovka má sice zase u před FL nějaké ty věci uvnitř jinak, ale pořád to je šestikvalt...

Jak jsem psal, optimalni je po FL s malo kilometry, jenze tech je strasne malo :( a když jsou, tak určitě se jejich cena drží okolo 8000€ a více v současné době...

Nedávno jsem prodával tento ... http://typer.cz/projekty_view.php?id=39 , což by se Ti asi líbilo, super stav, nebouraný (měněný zadní nárazník myslím) najeto 53tis km... Jenže mi za něj nabízeli lidi přes 10tis €
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod soki v pon 02. led 2012 21:10:07

Este budem musiet teda radsej chvilku posetrit a mozno sa aj u teba objavy nejaky kus c budes predavat a najdeme spolocnu rec. Budem teda hladat az po FL citze rocnik 2004 a novsie. Zatial si budem musiet vystacit s poziciavanim otcovho typeS.

Ak by som sa ta mohol spytat v tejto teme pasuje z TypeR predna a zadna rozperna tyc na TypeS a ak ano tak kolko stoji? lebo typeS nema tie vystuhy a je dost makky aj po vymene podvozku. dakujem za odpoveď
R- 16659
soki
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 31. pro 2011 0:03:08
Bydliště: Trenčín

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod dany v pon 02. led 2012 21:13:32

Ta výstuha nijak výrazně nepomůže, ta je jen podpůrná věc. Jestli to přesně pasuje nevím určitě, ale myslím si že ano...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod soki v úte 13. bře 2012 22:54:05

Dany, pracoval si niekedy s TYPE-S EP3? 1,6l, 110K, ako ta brazdim internet este som nenarazil na pekny kusok R-ka. ale sem tam najdem S-ko ktore by sa mi aj pacilo. tam sa ceny pohybuju okolo 5000 a keby sa pouzilo 2000 na nejaku zakladnu investiciu tak by to mohlo byt celkom pouzitelne. dakujem za radu.
R- 16659
soki
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 31. pro 2011 0:03:08
Bydliště: Trenčín

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod dany v úte 13. bře 2012 23:20:25

bohužel je tam problém, že ani investice 3tis € neudělá z toho typeR, takže z ekonomického hlediska je to nesmysl...
Pokud Ti však jde spíš o design a výkon Ti jinak dostačuje, tak to nemusí být špatná volba, nicméně pak bych o žádné větší investici neuvažoval...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod soki v úte 13. bře 2012 23:27:32

je mi to jasne TYPE-R je jediny original..... ako otec ma ten tipe S. celkom sme ho pekne spravili ale 110k nie je presne to co hladam ja.... cakame teraz na lakovanie diskov a dam sem aj nejake fotky. ja stale nejako poskulujem po R. Ty ked mavas nejake auto na predaj tak ho davas skoro vzdy aj sem do inzeratov?
R- 16659
soki
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 31. pro 2011 0:03:08
Bydliště: Trenčín

Re: EP3 životný sen

Příspěvekod dany v stř 14. bře 2012 7:31:32

Ano, většinou ho dávám sem, pokud se nestaví to auto přímo pro nějakého majitele...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na Volný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník