Zajímavé odkazy

Co se jinam nehodí, nebo případně nevejde

Zajímavé odkazy

Příspěvekod Marfi v stř 07. led 2009 1:45:51

Chi přidat link na taky zajímavé fórum v UK:
http://www.civictype-r.co.uk/forum/

A pak docela zajímavý projekt, ale je potřeba se lognout:
http://www.civictype-r.co.uk/forum/view ... it=project
Uživatelský avatar
Marfi
 
Příspěvky: 213
Registrován: pon 15. pro 2008 12:39:26

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod LK7R v čtv 08. led 2009 9:50:37

Pokud hledáte nějaké pěkné "Hračky" na CTR tak doporučuji si projet výše zmíněné fórum sekci for sale.

Jinak se dá na K20A motor sehnat celkem dost zde:

http://www.itr-dc5.com/forum/index.php
Honda CTR 7g K20A, TODA, KPRO, INVIDIA, ITG, 200+ HP http://www.honda-club.cz/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=37
Honda S2000 AP2
Uživatelský avatar
LK7R
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. pro 2008 13:46:50

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod willy2.0 v pát 09. led 2009 16:32:06

Tady odkat na pěknej Road test,z Velký Británie...vyhrálo to CTR:)A hlavně se mi moc líbí Tiffův styl jízdy:))Čas 3.00min na videu,mooc pěkný:) http://www.youtube.com/watch?v=WeHY69gw ... re=related
willy2.0
 

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod Marfi v pát 09. led 2009 23:45:11

To je fakt bomba jak jede tim driftem!!Kdo mi to ukáže bez ručky? :twisted:
Uživatelský avatar
Marfi
 
Příspěvky: 213
Registrován: pon 15. pro 2008 12:39:26

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod dany v sob 10. led 2009 11:15:14

To si myslim, ze Ti nekde ukazat muzu :D Jde totiz, jak jsem jiz nekolikrat psal, o vlastnost CTR 7G, ma totiz schopnosti za urcite konstalace se chovat skoro az pretacive. Vsichni, kdo jezdi na limitu na okruhu, se do teto situace dostali. Na okruhu, co je na videu, prave dochazi pri nerovnostech a tim k odlehceni v zatackach k tomu pretaceni, kazdopadne to zvlada velice suverene, coz svedci bud o tom, ze s tim CTR uz pred tim neco najel, nebo ze ten okruh zna velice dobre a tim dokaze odhadnout a predpovedet chovani auta. Je dobrej :twisted:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod Marfi v sob 10. led 2009 14:37:02

Takže do tý zatáčky musíš bejt proste rychlejší a stačí jen povoli plyn tim to rozhodíš a pak už jen kontrolovat plynem?
Uživatelský avatar
Marfi
 
Příspěvky: 213
Registrován: pon 15. pro 2008 12:39:26

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod dany v sob 10. led 2009 16:18:24

Je to hodne jednoduse receno, ale pokud opravdu pri takhle rychlem prujezdu a odlehcenemu (rozhozenemu) autu zabezpecis vysokou adhezi predni napravy (ubranim plynu tak, aby pri odlehceni ta kola nehrabala, lepsi to je s LSD ;) ), dojde u auta k pretacive reakci. Pridanim plynu ji pak muzes korigovat (pokud maji predni kola dostatecnou adhezy, zase je to lepsi s LSD). Blbe se to popisuje i vysvetluje, ale asi se chapeme. Protoze se ta reakce musi cvicit, je lepsi to zkouset na tom okruhu.
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod willy2.0 v sob 10. led 2009 16:47:57

Jsem rád,že odkaz zaujal a řekl asi vše o schopnostech CTR:)
Mě se tohle povedlo dokonce I ve 160km/h v Cliu a cítím,že to se Civicem na tom samým místě dám podobně znovu,je to,už trošku krizovka,ALE AUTO TO DÁ...Jak jsem řekl,Clio a CTR jsou nej atmo.2litry předohraby na světě,který neskutečně podvozkově fachaj a dokážeš pokad chceš a seš dravej s nima zaject nesmysl hranu a nemusím mít v autě třeba o xkoní víc,udělám se podvozkově,právě v takovejhlech chvílí...Já se bavím fakt,až tehdy,kdy to vodím v přetáčivým smyku....a nevadí mi,třeba,že to dávám v kilu,nad a mám svodidla metr od auta,prostě autu důvěřuju je schopný a prostě to dávám přirozeně,vlastně,až když vyvolám smyk,přichází zábava...pak si začnu s autem teprv hrát :D
Je to jen o tom,mít schopný auto a posunout si limit prostě dál,pak narazíš na to,že je to,třeba i přirozený..To co tam udělal Tiff", popíšu,tak,jak napsal Danny",to místo dobře zná,je taky hodně dobrej jezdec(limity má taky posunutý než normální řidič:))kdysi vyhrál,závod pořádanej novinářema,kam se přihlásili amatéři z celý Anglie..Od tý doby má jméno,závodil ve spoustu aut a posledních pár let dělá novináře a má mám pocit,má i svou školu jízdy)...Takže Tiff zvolil vyšší nájezdovou rychlost než je zdrávo a prostě to tam dal,věděl,že CTR" to dá a to hodně dobře(Obrovskej důkaz kvality a schopností sériovýho podvozku!!!!!!)Protože jak taky potom Tiff" prohlásil ve svým pořadu,CTR"se schopnostma hodně podobá Focusu RS" CTR"miluju doslova řekl!!!(A to Angláni,tou dobou,byli z Focusu RS",kterej je téměř domácí"výrobek,v Británii dost na větvi a CTR"dokonce v roce 2002 u nich vyhrálo korunovaci the best hothatch 2002"právě proti Focusu(schopnosti,zábava a cena)...
V roce 2001 to bylo Clio co sem měl,v rocích 03,04,05 to bylo zas Clio mám pocit,určitě rok 05(Clio Trophy a rok 04(Clio Cup,taky sem řídil)...rok 03 si nejsem jistej..
Vždycky jsem tvrdil pokad,ucejtím,že auto je schopný,stačí mi deset minut a pojedu s ním palici,nemusím ho omakávat půl roku,jak někdo tvrdí,to je nesmysl lidí,který řidičsky vůbec netušej,jakej můžeš mít vůbec řidičskej level ještě...Vím,že,až mi známý půjčí new STi",nebude se stačit divit...A na to se těším :D
PS:Jinak bych Marfimu"neradil ted,aby ubíral výrazně plyn do zatáčky,protože by taky mohl bokem skočit do auta v protisměru,CTR" a hlavně Clio jsou hodně náchylný i na náhlej přetáčivej smyk,bavím se fakt o ostřejší zatáčce co třeba utahuje a fakt velký nájezdovce",zkrátka jak hodně ubereš ve velký nájezdovce a třeba si do toho ještě tukneš na brzdy,je konec,můžeš to přetočit pěkně,mě se to stalo v Cliu...dojel jsem auto,který bohužel strachy zabrzdilo ještě uprostřed zatáčky,musel jsem ubrat a už jsem jen pozoroval jak vidím řidiče z protisměru čím dál líp oknem u řidiče",jak mě pěkně plynule předbíhá zadek....:/snažil jsem se rovnat zatáčku volantem a plynule lehoučce brzdit,ustát to,už nic platný,Clio se otočilo jak káča",naštestí,jsem rychle vyhodnotil spojka,brzda,volant stočenej a fakt jsem se snad otočil asi v 60"okolo svý osy!!!Proti auta,který mě minuly,zůstal jsem ve svým pruhu!V životě,už neudělám takovou píčovinu,předvádět se v provozu před kamarádem...Pro Danyho(jedná se o zatáčku,na Kladně,u Zeleniny směr na Peugeot")...
Já začínal,tak,že docela dobrou školu,mi ukázal bývalí pilot"kterýho Dany jistě zná,pan Pošík",jeli jsme v Cliu 182"a bylo to fantastický,vlastně mi vysvětlit,ukázal jak hodně si nechá auto líbit a vlastně pořád tě nenechá ve štychu...Pak jsem nasál"svý Clio a začal si posouvat limity neuvěřitelně rychle,sucho,mokro,sníh je mi to jedno..Začal jsem pomalejš do zatáčky a čím dál dřív přidával plyn,po dvou jízdách,jsem,už do nich lítal a v řízeným smyku,vyjížděl úplně se silnice ven,pokad bylo místo,abych nikoho nohrozil!!..Sjezdy,nájezdy rovněž fajn,i se svodidlama(má to super efekt na spolujezdce:))Přidávám a vytáčím dvojku,plynem si rozhazuju zadek víc do boku,mín,jak chci,ale fakt fest...Co chci nacvičit pěkně,je to co uměl Ragnotti,dobře,to je to,tuknout si v ideální zatáčce,kde je prostor,na brzdy,když mám auto v přetáčivím smyku už a zkrátka to poslat ještě víc bokem,na chvíly fakt fest bokem...ale tak,že to stihnu třeba víckrát v zatáčce(dvakrát,třikrát)nemyslím,bokem celou dobu plynule(to umí čtyřkola),ale rozhodit to řádně,ustát a znovu,hrát si...Tohle umí dobře prý Pepa Sedláček s Cliem R3,vyprávěl mi to,ty ho znáš Dane líp,jako mitfára jeho(právě Vašek Stejskal)
Takže nebát se toho,ale ject to furt hlavou:)
Musíš to tam dávat!!!
Naposledy upravil willy2.0 dne sob 10. led 2009 17:20:27, celkově upraveno 1
willy2.0
 

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod Marfi v sob 10. led 2009 17:19:31

Ted na sněhu mi to jde:-)Ale určitě to nejezdim v provozu.Jak řiká danny okruh je na to idealní tam to přeženeš a skočíš do štěrku v provozu nejsem blázen abych se to tam učil.Ale už vim že když se Ctr utrhne tak jde fakt krásně ovládat myslim že ani itr neni tak hravá.Už se těšim na ten okruh.
Uživatelský avatar
Marfi
 
Příspěvky: 213
Registrován: pon 15. pro 2008 12:39:26

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvekod willy2.0 v sob 10. led 2009 17:44:26

Integra je hravá a přetáčivá,až moc,pořád se s ní pereš taky dobrý auto,moc...Ale CTR"je neutrálnější,pokrok nezastavíš...
Přidávám odkaz na mý přelomový auto,Clio Williams"který na okruhu vodí taky Tiff"...
http://www.youtube.com/watch?v=-xrNrqgZiFU
-kouzelný auto a nejlepší ve svý době,moje přelomový auto...Předtím jsem měl úzkej rozhled"špička a sen bylo pro mě CRX"150Vtec"...dodnes hezká vzpomínka,úžasná 1.6,ale najednou jsem narazil na rychlejší,auto,který funguje podvozkově a i brzdí:)...Jasně je to jiná kategorie,obě auta byli stvořený pro něco jinýho,ale jsem fakt vděčej za tu skoro náhodu,která zapříčinila,to,že sem si náhodou dřepnul právě do Clia Williams...:)Někde napsali,kdo tohle neřídil,přišel o hodně a na to vemte jed..Poslední auta,který maj tuhle živelnost a hravost A CHARAKTER jsou Clio Sport a CTR"
willy2.0
 

Další

Zpět na Volný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron