Co uděláme s Willym?

Co se jinam nehodí, nebo případně nevejde

Ponechat Willyho aktivního, nebo mu zamezit možnost přispívat?

Anketa končí za stř 09. zář 2009 23:45:29

Ano, nechat aktivního, docela se bavím
3
23%
Ne, zamezit přístup, je to ztráta času
10
77%
 
Celkem hlasů : 13

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod dany v úte 08. zář 2009 13:11:29

babo píše:aha, tak aj na semislicku bude rozdiel maly... kludne moze byt :) trufol by si si odhadnut rozdiel na okruhu na slickoch? dik

Ten taky není důležitý, protože to je trošku jinak, myslím, že jsem to tak taky psal:
- Na dobré sériové gumě bude rozdíl tak max v nástupu brzd, rozdíl v dráze bude zanedbatelný, malá trakce a brzdy v pohodě stačí ubrzit na 7G kolo, takže slabinou jsou gumy
- Na semislicku dochází k vyrovnání a nedá se jednoznačně říci, co je slabinou, zda brzdy či pneu. Bude tedy záležet na intenzitě a četnosti brzdění. Na okresce a jednotlivých samostatných brzdných pokusů, nebude zase rozdíl znatelný (kromě toho nástupu brzd), na okruhu se už pravděpodobně dostane člověk za limit brzd, takže tam bude výhoda šestipístů spíš v konstantní brzdné dráze a že nebude docházek k přehřátí, budíz brzdná dráha po nějakých 3 kolech bude již rozdílná
- Na slicku, který má velkou trakci i po lehkém zahřátí již budou sériové brzdy na hraně i při ostřejší jízdě po okresce. Stejně jako na závodních CTR7G sk. A/N, kde se i s rallyovou gumou dostáváme na limit, rozdíl oproti velkým brzdám není sice nijak propastný, ale přesto je již znatelný...

Moje zkušenosti s brzdným bodem po cílové rovině v mostě, je to bráno jako srovnání, někdo může jít na brzdy možná ještě později, tohle je ale bod pro ideální nájezd již srovnaného auta do první zatáčky při brždění z rychlosti 200km/h... (lovím to z paměti, takže mě nekamenujte)
Sériové slušné pneu a sériové brzdy - cca 200m před zatáčkou
Semislick sériové brzdy - cca 150m před zatáčkou (po přehřátí brzd se prodlužuje)
Semislick a šestipísty s kotouči 330/32 - cca 130m před zatáčkou
Slick a šestipísty s kotouči 330/32 - cca 100m před zatáčkou

se omlouvám, jsem se nevešel do deseti řádek :oops:
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod babo v úte 08. zář 2009 13:22:29

myslim, ze kedze nie si willy, mozes pisat kludne aj 20 riadkov :) su to relevantne a zaujimave info... dik
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod Nesva v úte 08. zář 2009 16:34:45

no já jenom lehký komentář k těm odhadům brzdného bodu a ideálnímu nájezdu srovnatelného auta - auto na slickách bude moct mít při ideálním nájezdu "krapítek" vyšší nájezdovou rychlost než na seriových gumách, takže ten brzdný bod v metrech nezohleďnuje skutečnou práci brzd (zpomalení ze 200km na xxkm) - pak by ten rozdíl asi nebyl tak propastný (200m na seriových ku 100m na slickách se šestipísty). Ale i tak velmi zajímavé
black CTR 7G 30th edition
Uživatelský avatar
Nesva
 
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 06. srp 2009 10:15:53
Bydliště: Brno

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod willy2.0 v úte 08. zář 2009 16:56:38

Já to vzdávám,snažím se to podávat polopaticky,proto je to někdy delší a mluvím cizí řečí stejně pro někoho.Nebudu a nehodlám sem,už přispívat.Až si zažijete i jiné auto,nežli Hondu,můžeme se o něčem bavit,to je celej problém kterej řešíme,prostě ste moc úskoprsí v tomhle.Neměl sem s tím vůbec začít,něco málo rozumnýho padlo,ale z 80procent to bylo jen okecávání o tom,že Clio je stejně šmejd,v tomhle se Dany strašně pleteš a jednou na to přijdeš.
Znova sem to dneska řešil i s Danem a on mi řekl,to samý ty máš zkušenosti debatit se dá,ale seš strašně zainteresovanej na jednu značku a to je problém a proto vzdávám další debatu a je to škoda.
Mějte se pěkně klucí,at to jezdí a děkuju Babo,rozum a nadhled jakej máš ty,nemám zatím ani já.Budu nad tebou v dobrém přemýšlet...
A Dany,polepši se,od tebe sem něco málo nasosal a rád,ale strašně mě štve že si zaslepenej janek,prostě teprv přijde doba kdy uznáš,že tolik pravdy ohledně Clia nemáš...Že je to úplně jinak.CTR řešit nebudu,tam mám prostě jasno a nechci se opakovat.
Nechci,už někam psát,vždy je to jen o nedorozumění na těch forech,lidi co mě znaj osobně vědí,že sem snad úplně normální a nohama na zemi...Dneska sem se opět svezl v R27,nemá to chybu,to jak brzdí,limit s ním...hravost,kluci doprdele kdybych jí měl,rád bych vás svezl a úplně byste otočily,v tom smyslu že byste mě začli brát vážneji mnohem-moje příspěvky :lol:
Hodil bych sem i fotku ale nejde mi zas bluethooth na compu :lol: :lol:
Naposledy upravil willy2.0 dne úte 08. zář 2009 18:37:03, celkově upraveno 1
willy2.0
 

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod roman001 v úte 08. zář 2009 17:47:00

willy2.0 píše:Nebudu a nehodlám sem,už přispívat.


Hurá :D :D :D
Uživatelský avatar
roman001
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 12. led 2009 21:26:59
Bydliště: Brno

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod willy2.0 v úte 08. zář 2009 18:38:18

roman001 píše:
willy2.0 píše:Nebudu a nehodlám sem,už přispívat.


Hurá :D :D :D

gratuluju patříš mezi těch 9(hlasujících) ješitnejch oslů,který jezděj plívu a vůbec si nic z mých sdělení nevzali :lol:
a ted,už fakt nic nenapíšu 8-) :lol: :lol:
willy2.0
 

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod babo v úte 08. zář 2009 21:34:49

Nesva píše:no já jenom lehký komentář k těm odhadům brzdného bodu a ideálnímu nájezdu srovnatelného auta - auto na slickách bude moct mít při ideálním nájezdu "krapítek" vyšší nájezdovou rychlost než na seriových gumách, takže ten brzdný bod v metrech nezohleďnuje skutečnou práci brzd (zpomalení ze 200km na xxkm) - pak by ten rozdíl asi nebyl tak propastný (200m na seriových ku 100m na slickách se šestipísty). Ale i tak velmi zajímavé



ahoj nesvo :) tak ako pacholku? :) uz aj tebe bol SHOWA ACCORD moc pohodlny, vid? Ma ho manzelka a panecek si jazdi ctr :) :)
s tymi slickami a vyssou rychlostou na rovinke... clovece ono by som si tak isty nebol. Podrzia tia viacej v zakrute, mas lepsi vyjazd... ale na tak fakt dlhej rovinke ako je trebars prave ta v Moste (vsak ja myslim, ze niekedy uvidis, aj ked sam som tam bol len raz jazdit zatial), tak tam Ti slicky zase vysokym valivym odporom zoberu dost vela maximalnej rychlosti. Cely okruh budesmat na slickoch urcite vyhodu, ale na tak dlhej rovinke z hladiska rychlosti, tam mozno nebude rozdiel az tak velky
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod Nesva v stř 09. zář 2009 7:37:07

Zdar babo, no je to přesně jak říkáš, SHOWA ACCO zůstal spíš pro manželku a panáček si pořídil něco zábavnějšího. Rád vzpomínám, jak sme spolu diskutovali jestli do SHOWA jít a jestli už to není moc tvrdý ..... - dneska když přesednu z CTR do ACCO se SHOWA, tak žasnu jak je to auto měkký a komfortní :D .
Jo s těma slickama máš asi pravdu, vycházel jsem z toho, že rychlost těsně před bržděním je ve všech případech stejná (200km/h), ale to už sou asi detaily. Teďka se uvidíme v Piešťanech - budu rád když mě tam někdo sveze v autě na slickách a se šestipístky - věřím, že to je masakr :)
black CTR 7G 30th edition
Uživatelský avatar
Nesva
 
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 06. srp 2009 10:15:53
Bydliště: Brno

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod babo v stř 09. zář 2009 9:14:46

show na specialnych nerovnostiach inak je naozaj nekludnejsia ako CTR 8G (8G tlmi o nieco lepsie ako 7G). Ale tiez som sadol kolegyni (ktorej som acco predal) teraz zas do auta a v globale je to mega komfort :) :) 8G CTR je zas tvrdy ako svina, kopiruje stale vozovku, seriovy podvoozk v 7G je predsa len trochu plavnejsi (v zmysle, ze ked nie je uplne odkonale hladka cesta, tak lepsie poberie mierne rozdiely).

Do piestan sa tesim, aj sa tesim ze Ta konecne spoznam osobne 8-)
babo
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. pro 2008 21:45:36

Re: Co uděláme s Willym?

Příspěvekod Marfi v stř 09. zář 2009 15:44:18

Já sem na straně wilyho a myslim si že je clio lepší než ctr a kdo v tom nejel tak je wokurka a wšichni ste wokurky protoze ho nemate radi:-)

Ten pacholek je na foru hroznej jouda ani já neverim tomu co dokaze napsat za hovadiny nalískal bych mu za to.Pak snim dete nekam ven nebo na dikoteku a zjistite ze je to pohodar kdyz teda pominete že vam celou noc husti do hlavy ze ma renault lepsi podvozek:-)
Uživatelský avatar
Marfi
 
Příspěvky: 213
Registrován: pon 15. pro 2008 12:39:26

PředchozíDalší

Zpět na Volný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron