Hledání "nového" auta

Co se jinam nehodí, nebo případně nevejde

Hledání "nového" auta

Příspěvekod Zdvora v čtv 15. led 2015 13:52:08

Ahoj,

už delší dobu jsem ve stádiu hledání nového auta (Danny už ví, toho už jsem otravoval dotazy a z novu děkuji za cenné informace). :mrgreen: Původně jsem se sháněl (nejen) po ctr 7g, ale situace na trhu a moje nerozhodnost mě dostala k tomu, že jsem zařadil i osmou generaci do výběru. Auto by to pro mě bylo spíše pro zábavu a jak se říká "jako druhé".

Aktuálně obcházím bazary a lezu do všeho co mne napadne, nehledám konkrétní kus, ale spíše model. Z porovnávání tabulkových hodnot jsem už dávno vyrost. Důležité je jak na mne auto zapůsobí (především jízdně a řeším i posaz za volantem) a navíc mám jeden hendikep - 204cm, 110kg a mám nějak moc dlouhý nohy nebo co. To vyřazuje auto která mě napadali jako první...S2000, mx5, 350z. Zvlášť 350z je už relativně velký kus auta a člověk by nevěřil jak je vevnitř málo místa na nohy, prostě je nenacpu pod volant. Takže bych se chtěl zeptat jestli se neblíží nějaký sraz (já vím blbost teď v zimě :geek: ) kde bych si mohl sednout do ctr obou generací případně i svést - klidně za úplatu "na benzín" a hlavně promluvit s majiteli. Nejčastěji se pohybuji mezi Kladnem a Prahou.

Díky a všem pěkný den :!:
H.
Zdvora
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22. srp 2010 16:41:03
Bydliště: Kladno

Re: Hledání "nového" auta

Příspěvekod jarka v čtv 15. led 2015 18:28:32

Nevím jak ostatní, ale já jsem v 7g nalezl správný posez až po výměně sedaček, jejich jiném umístění (níž a dál - právě kvůli nohám) a nový nábě volantu s větším odsazením abych na něj vůbec dosáhl. Orignální konfigurace kabiny je asi dělaná na nějakýho japončíka (pro mě to furt bylo dlouhý nohy, krátký ruce).
jarka
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 04. zář 2009 21:50:11
Bydliště: Liberec

Re: Hledání "nového" auta

Příspěvekod Zdvora v čtv 15. led 2015 23:09:44

Jasan, to je taky jedna z věcí co mne vrátila k hatchbackům, člověk má prostor na případné úpravy posezu. V těch roadsterech (s2k, 35Oz,...) jsou i sériové sedačky často na doraz na nějaké výztuze hned za sedačkou. Ušetřit by se dalo jen tím, že originál sedačky bývají dost komfortní a tudíž objemné, to se ale bavíme o několik málo jednotkách centimetrů.

Mají vůbec ctr ať už 7g nebo 8g volant stavitelný v obou osách (pokud vím z japonských aut to má málokteré)?
Zdvora
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22. srp 2010 16:41:03
Bydliště: Kladno

Re: Hledání "nového" auta

Příspěvekod dany v pát 16. led 2015 10:25:56

většinou se dá nastavit pouze posun zpředu do zadu...
Auta mám většinou na dílně ve Slaném, takže se to dá zkusit posadit určitě...
Uživatelský avatar
dany
Administrátor
 
Příspěvky: 2458
Registrován: sob 13. pro 2008 20:41:16
Bydliště: Kladno

Re: Hledání "nového" auta

Příspěvekod Zdvora v sob 28. bře 2015 18:25:22

Po nějaké době zdravím, děkuji za rady i ochotu. Nakonec jsem si obojí vyzkoušel v bazarech. Musím říct, že mě Honda velice překvapila, interiéry jsou to nadčasové a líbili se mi. :!: Bohužel jak zmiňoval jarka ergonomie by si vyžadovala jisté zásahy, co mně u 8g fakt překvapilo, měl jsem hrozně daleko řadičku. Já jsem asi fakt špatně narostl :lol: Respektive abych se nemlátil do hlavy musím mít položené opěradlo, pak mám pedály na krátké nohy, volat furt na dlouhé ruce, nu a už je to všechno v .... Po nekonečném zvažování jsem ustoupil od vyloženě ostrého auta jako ctr trošku stranou k 1er kupe. Auto má spíš charakter gt než vyloženě ostře laděný hatch (a dost kilo nadváhy :mrgreen: ), ale na první (i druhé) sednutí jsem tak nějak věděl, že to je ono. Jestli jsem to vybral dobře uvidím časem, zatím samá radost :)

Přeji hodně kilometrů radosti za volantem ;)
Zdvora
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22. srp 2010 16:41:03
Bydliště: Kladno


Zpět na Volný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron